Informatyk w szpitalu zarobi więcej niż lekarz?

Informatyzacja polskiej służby zdrowia idzie jak po grudzie, a minister Bartosz Arłukowicz usiłuje temu zaradzić podnosząc... uposażenia informatyków.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Informatyk w szpitalu zarobi więcej niż lekarz?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lut 2015 13:54


Jak pisze "Gazeta Polska Codziennie", rządowy program przewidywał, że do końca tego roku pacjenci zarejestrują się na wizytę przez internet, a wyniki badań trafią bezpośrednio na ich karty zdrowia, gdzie będą przechowywane i dostępne dla lekarza. Medycy mieli nie tylko wypisywać e-recepty, ale również prowadzić telekonsultacje.

Czytaj też: Informatycy zarabiają kokosy. Nawet pracownik działu badania i rozwój nie może na tyle liczyć

Według "GPC" program pozostał na papierze. Realizację ustawy o informatyzacji służby zdrowia z 2011 r. przesunięto na rok 2017. Jednak i ten termin jest zagrożony.

Gazeta pisze, że jedyny pomysł jaki w związku z tą sytuacją przyszedł do głowy ministrowi zdrowia, to podwyżka uposażeń informatyków. Szef resortu skierował do ministerstwa pracy projekt rozporządzenia wprowadzającego nowe stawki dla informatyków.

Przewiduje on wynagrodzenie dla pracowników zatrudnionych w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia sięgające 8 tys. zł plus dodatki funkcyjne w wysokości nawet 200 proc. najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

Jeśli to przejdzie, informatycy w służbie zdrowia będą opłacani znacznie wyżej niż lekarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

nn 2016-06-04 20:51:41

Zapraszam na podkarpacie tam za dyzur min. 1000 a informatyk zarobi m-c 2,5 dyzuru !

Lekarz 2016-05-25 14:59:25

Mam dziwne wrazenie, że przecież lekarz siedzi w pokoju i popijając kawkę plotkuje, pacjenci leczą się sami. Lekarz to przecież zbędny dodatek w szpitalu na który trzeba wydawać pieniądze. Wniosek z tego taki ze lekarz nie powinien pracować w szpitalu bo i po co? Po co kształcić lekarzy, przecież to drogie studia a i tak wyjadą za granicę albo dalej będą kawkę popijać.

Czasami będąc w pracy mam wrażenie że powinienem przeprosić wszystkich pacjentów za to że jestem i mam wykształcenie.

No nic grunt, że najważniejsi w szpitalu są informatycy. Chciałbym aby kiedyś taki komentujący pracę lekarza przyszedł na dyżur np na internę albo chirurgię i razem ze mną popracowal, ciekawe jakie wówczas byłby komentarz a dodam że za to wszystko dostanie 2200 netto i jak będzie trzeba to zostanie po godzinach za free.

lekarz 2016-05-25 07:50:09

Cięższa od lekarza... w takim właśnie kraju żyjemy... wszyscy mają cięższa i trudniejszą i...bardziej odpowiedzialną prace od lekarza... szkoda że poza granicami naszego kraju... opinia jest całkowicie inna...
I że lekarz zawsze jest wynieniany jako najbardziej odpowiedzialna praca...
Zapeszam na dyżur dla tych co mają wrażenie że mają cięższa i bardziej odpowiedzialną pracę... plus wypłata.. jak lekarz za 16h morderczej pracy 200 zł, albo brak zapłaty jak sie już zdarzało, albo 200zl za 4 dyżury...
My nie jesteśmy nic nikomu winni by wykonywać jałomuzne w stosunku do społeczeństwa, bo w stosunku do mnie nikt jałomużny nie wykonyje