Informatycy wyciągają ponad 3 tys. zł już na początku kariery

Połowa informatyków rozpoczynających karierę zawodową w branży IT zarabiała więcej niż 3 250 zł. Kto może liczyć na najwyższą pensję?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Informatycy wyciągają ponad 3 tys. zł już na początku kariery

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lip 2014 9:40


Z obserwacji rynku wynagrodzeń wynika, że informatycy to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Co więcej: popyt na pracowników IT z roku na rok jest coraz większy, nie tylko w samej branży IT, ale również w innych gałęziach gospodarki. Ten fakt sprawia, że osoby, które ukończyły studia informatyczne, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak wynika, że spośród osób rozpoczynających karierę zawodową najlepiej opłacani w 2013 roku byli pracownicy zatrudnieni właśnie w IT (mediana wyniosła 3 250 zł). Nowozatrudnieni w telekomunikacji i bankowości zarabiali o około 10 proc. mniej.

Najlepiej zarabiały osoby zatrudnione w działach programowania (3 570 zł) i wdrożeń (3 500 zł). Z kolei najsłabiej wynagradzani byli informatycy zajmujący się grafiką komputerową (2 500 zł). Widać zatem, że rozpiętość wynagrodzeń jest dość znacząca.

Przedsiębiorstwa szukają absolwentów kierunków informatycznych, którzy specjalizują się na przykład w projektowaniu stron www czy administrowaniu sieci. Szczególnie doceniani są oczywiście informatycy znający różne języki programowania takie, jak Java, C++ czy Visual Basic.

Miesięczne zarobki nie mniejsze od 4 tys. zł otrzymywały osoby, które zostały zatrudnione na stanowisku: inżyniera oprogramowania (4 500 zł), programisty Java oraz programisty baz danych (po 4 tys. zł). Z kolei wynagrodzenia młodych grafików wyniosły tylko 2 500 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.