Informatycy wyciągają ponad 3 tys. zł już na początku kariery

0 0

Połowa informatyków rozpoczynających karierę zawodową w branży IT zarabiała więcej niż 3 250 zł. Kto może liczyć na najwyższą pensję?

Z obserwacji rynku wynagrodzeń wynika, że informatycy to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Co więcej: popyt na pracowników IT z roku na rok jest coraz większy, nie tylko w samej branży IT, ale również w innych gałęziach gospodarki. Ten fakt sprawia, że osoby, które ukończyły studia informatyczne, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak wynika, że spośród osób rozpoczynających karierę zawodową najlepiej opłacani w 2013 roku byli pracownicy zatrudnieni właśnie w IT (mediana wyniosła 3 250 zł). Nowozatrudnieni w telekomunikacji i bankowości zarabiali o około 10 proc. mniej.

Najlepiej zarabiały osoby zatrudnione w działach programowania (3 570 zł) i wdrożeń (3 500 zł). Z kolei najsłabiej wynagradzani byli informatycy zajmujący się grafiką komputerową (2 500 zł). Widać zatem, że rozpiętość wynagrodzeń jest dość znacząca.

Przedsiębiorstwa szukają absolwentów kierunków informatycznych, którzy specjalizują się na przykład w projektowaniu stron www czy administrowaniu sieci. Szczególnie doceniani są oczywiście informatycy znający różne języki programowania takie, jak Java, C++ czy Visual Basic.

Miesięczne zarobki nie mniejsze od 4 tys. zł otrzymywały osoby, które zostały zatrudnione na stanowisku: inżyniera oprogramowania (4 500 zł), programisty Java oraz programisty baz danych (po 4 tys. zł). Z kolei wynagrodzenia młodych grafików wyniosły tylko 2 500 zł.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.