Impel Security Polska pozywa rząd. Chce zmiany warunków wynagrodzenia w umowie dot. systemu dozoru elektronicznego

• Spółka zależna Impela - Impel Security Polska - wniosła pozew przeciwko Skarbowi Państwa - Ministerstwu Sprawiedliwości.
• Żąda dokonania przez sąd zmiany warunków wynagrodzenia z tytułu zawartej w kwietniu 2014 r. umowy dotyczącej wytworzenia na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości systemu dozoru elektronicznego i usługi jego eksploatacji i rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Impel Security Polska pozywa rząd. Chce zmiany warunków wynagrodzenia w umowie dot. systemu dozoru elektronicznego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 sie 2016 9:58


- Podstawę prawną roszczenia (...) stanowią umieszczona w umowie klauzula renegocjacyjna oraz art. 357 _1_ Kodeksu cywilnego, przewidujący możliwość wystąpienia strony umowy do sądu o modyfikację lub rozwiązanie umowy w przypadku gdyby ze względu na nadzwyczajną zmianę stosunków spełnienie świadczenia wiązało się z nadmiernymi trudnościami albo groziło jednej ze stron rażącą stratą, czego strony nie przewidywały przy zawarciu umowy (...) - podaje Impel.

Spółka domaga się określenia minimalnego wynagrodzenia na poziomie 167,7 mln zł. Ustalone w umowie maksymalne łączne wynagrodzenie za wykonanie umowy to 214 mln zł.

- Złożenie pozwu wynika z utrzymującego się stanu wykorzystywania systemu SDE (systemu dozoru elektronicznego - red.) na poziomie znacząco poniżej maksymalnego (aktualnie ok. 20 proc. - informuje Impel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

asa 2016-10-28 21:20:54

I dobrze. Zgadzam się, że to chora sytuacja. Po to przecież są, aby nie sadzać alimenciarzy czy oszustów podatkowych do pierdla i ich tam utrzymywać, ale właśnie tak karać. Impel ma pełną rację w tych działaniach

Madzia 2016-08-09 14:50:22

Bezwzględnie ŻĄDAMY od Rządu, uchwalenia ustawy o zakazie zlecania firmom zewnętrznym usług prostych na rzecz zamawiających. Żądamy zwiększenia zatrudnienia na otwartym rynku pracy zamiast w ZPCHr. Getta pracy w ochronie, sprzątaniu itp ZAMKNĄĆ zwłaszcza te poniżej 12 zł/godz.