RynekSeniora.pl

Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy

0 0
Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy
Większość ankietowanych, zamiast do 60 r.ż., woli pracować dłużej, by otrzymać wyższą emeryturę. (Fot. Shutterstock)

Według sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna na zlecenie Gazety Prawnej ponad połowa Polaków chce pracować do 65 lub 67 r.ż. Powodem takiej decyzji są prognozy niskich emerytur w przypadku ich pobierania w wieku 60 lat.

Zgodnie z wyliczeniami GP różnica między emeryturą dla 60 i 65-latka może wynieść nawet 50 proc. Do 60 r.ż. chciałoby pracować zaledwie 30 proc. ankietowanych.

Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapewnił na łamach GP, że do dłuższej pracy nikt nie będzie zmuszany przepisami. Jednak decyzje samych zainteresowanych o dłuższym okresie zawodowej aktywności będą dla budżetu korzystne. Zdaniem wiceministra niskie wskaźniki urodzeń będą skłaniać do sięgania po rezerwę w pokoleniu osób w wieku emerytalnym, a ta w kolejnych latach ma się zwiększać.

- Osoby po 50 r.ż. będą dobrze wykształcone, w tym jeśli chodzi o umiejętności cyfrowe. Będzie im łatwiej długo kontynuować zatrudnienie - stwierdził na łamach GP wiceminister.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Połowa ankietowanych to urzędnicy biurowi i ci moga sobie siedzieć przy biurku nawet do setki.Nieprawda,ze przez 5 lat emerytura wzrośnie o 50 % np.Ja jako właściciel zapłacę przez 5 lat po 1000 zł /mies. do Zus czyli 60 tysięcy !a dostanę emeryturę większą o 300 zł!!!To wolę mieć te 60 tys w kieszeni na przyszłe wydatki na emeryturze.Niech się Państwo umówi na podwyżkę wieku emerytalnego z rocznikami urodzonymi od 1965 czyli 10 lat przed emeryturą . My -roczniki 50 te nie umawialiśmy się tak z Państwem , nie wolno nas pozbawiać wcześniej praw nabytych !!!.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.