Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy

Według sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna na zlecenie Gazety Prawnej ponad połowa Polaków chce pracować do 65 lub 67 r.ż. Powodem takiej decyzji są prognozy niskich emerytur w przypadku ich pobierania w wieku 60 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

2 lut 2016 13:28


Zgodnie z wyliczeniami GP różnica między emeryturą dla 60 i 65-latka może wynieść nawet 50 proc. Do 60 r.ż. chciałoby pracować zaledwie 30 proc. ankietowanych.

Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapewnił na łamach GP, że do dłuższej pracy nikt nie będzie zmuszany przepisami. Jednak decyzje samych zainteresowanych o dłuższym okresie zawodowej aktywności będą dla budżetu korzystne. Zdaniem wiceministra niskie wskaźniki urodzeń będą skłaniać do sięgania po rezerwę w pokoleniu osób w wieku emerytalnym, a ta w kolejnych latach ma się zwiększać.

- Osoby po 50 r.ż. będą dobrze wykształcone, w tym jeśli chodzi o umiejętności cyfrowe. Będzie im łatwiej długo kontynuować zatrudnienie - stwierdził na łamach GP wiceminister.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anna 2016-02-02 16:20:23

Połowa ankietowanych to urzędnicy biurowi i ci moga sobie siedzieć przy biurku nawet do setki.Nieprawda,ze przez 5 lat emerytura wzrośnie o 50 % np.Ja jako właściciel zapłacę przez 5 lat po 1000 zł /mies. do Zus czyli 60 tysięcy !a dostanę emeryturę większą o 300 zł!!!To wolę mieć te 60 tys w kieszeni na przyszłe wydatki na emeryturze.Niech się Państwo umówi na podwyżkę wieku emerytalnego z rocznikami urodzonymi od 1965 czyli 10 lat przed emeryturą . My -roczniki 50 te nie umawialiśmy się tak z Państwem , nie wolno nas pozbawiać wcześniej praw nabytych !!!.