Ile zarabiają osoby na stanowiskach kierowniczych w branży IT?

Średnie zarobki osób na stanowiskach kierowniczych w branży IT nie schodzą poniżej 7 tys. zł brutto. Poznajcie raport płacowy „Jesień 2013" przeprowadzony przez Advisory Group TEST Human Resources.

Autor: Justyna Koc 20 sty 2014 7:53

REKLAMA

W porównaniu do wiosennych wynagrodzeń, jesienią podwyżką mogą się pochwalić kierownicy ds. wdrożeń. Ich średnia pensja wzrosła o niemal 700 zł, wynosząc na jesień 8 679 zł brutto. Na tle pozostałych stanowisk z tej specjalizacji jest to najwyższy wzrost. Co determinuje wysokość ich pensji?

Zakres odpowiedzialności na tym stanowisku obejmuje zarządzanie procesami wdrożeń aplikacji u klienta. Z tak zdefiniowanego celu istnienia stanowiska wynika, że część pracy wykonywana jest poza lokalizacją firmy. Dlatego też od osoby pracującej na tym stanowisku wymaga się samodzielności w podejmowaniu decyzji oraz umiejętności wyznaczania priorytetowych zadań. Z pracą u klienta związany jest także wymóg mobilności lub wyższa dyspozycyjność. Na zarobki menedżera oczywiście wpływa też to, że odpowiada on za budżet oraz podległy zespół.

Wypłata co czwartego kierownika ds. wdrożeń nie spada poniżej 9642 zł brutto, a jedna czwarta z nich musi zadowolić się pensją nie wyższą niż 7874 zł brutto.

Nieco mniej zarabia lider zespołu ds. wdrożeń, który zarządza zespołem ds. wdrożeń aplikacji u klienta. Jego średnia miesięczna to 8089 zł brutto.


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają osoby na stanowiskach kierowniczych w branży IT?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.