Ile zarabiają kierowcy prezesów, a ile specjaliści ds. floty samochodowej w firmie?

Pensje kierowców polskich prezesów oraz specjalistów ds. zarządzania flotą samochodową powoli rosną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają kierowcy prezesów, a ile specjaliści ds. floty samochodowej w firmie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

5 sie 2015 4:01


Jak wynika z najnowszej, wiosennej edycji raportu płacowego, opracowanego przez Advisory Group TEST Human Resources, pensje szoferów polskich prezesów utrzymują się na podobnym poziomie co w drugiej połowie 2014 r. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 3802 zł brutto (jesienią 2014 r. – 3839 zł brutto).

Dla 25 proc. osób zatrudnionych do przewożenia kierownictwa firmy oraz ich gości wypłata nie jest mniejsza niż 3965 zł brutto, ale dla kolejnych 25 proc. nie przekracza ona 3309 zł brutto.

Zarobki specjalistów ds. zarządzania flotą samochodową

Z kolei zarobki specjalistów zajmujących się zarządzaniem flotą samochodową w firmie poszły w górę o 126 zł brutto (w porównaniu z jesienną edycją raportu). Mediana ich wynagrodzeń wynosi 4866 zł brutto.

25 proc. osób na tym stanowisku zarabia nie mniej niż 5882 zł brutto miesięcznie, ale jednocześnie co czwarty specjalista ds. zarządzania flotą samochodową nie może liczyć na pensję wyższą niż 4093 zł brutto miesięcznie.

Zakup służbowego samochodu

Czym menedżerowie kierują się przy zakupie samochodów służbowych? Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie PHD Media Direction w 2014 r., najważniejsze cechy brane pod uwagę przy zakupie auta firmowego przez przedsiębiorców sektora MSP to:

• cena (39 proc. wskazań spontanicznych, 89 proc. wspomaganych),

• całkowite koszty ponoszone w trakcie użytkowania pojazdu (odpowiednio: 30 proc. i 81 proc.),

• bezawaryjność (odpowiednio: 22 proc. i 84 proc.).

W dalszej kolejności właściciele firm wymieniali wielkość auta, markę, jak również komfort i wygodę oraz funkcjonalność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.