www.raportplacowy.pl

Ile zarabiają kierowcy polskich prezesów?

0 0
Ile zarabiają kierowcy polskich prezesów?
Kierowca prezesa zarabia w Polsce coraz więcej/ Flickr, lic. CC BY 2.0

Szofer królowej Elżbiety II zarobi 24 tys. funtów rocznie. A na ile mogą liczyć kierowcy wożący polskich prezesów?

Brytyjska królowa poszukuje szofera. Praca nie należy do najłatwiejszych. Pracownik będzie musiał przenieść się do budynku obok pałacu, ale niestety nie za darmo – koszty pokrywa z własnej kieszeni.

Ponadto będzie pracował przez 48 godzin w tygodniu, o różnych porach dnia. W zamian dostanie 33 dni urlopu oraz wynagrodzenie w wysokości 24 tys. funtów rocznie. Szofer królowej może liczyć również na darmowe posiłki.

Ile z kolei zarabiają szoferzy polskich prezesów? Jak wynika z najnowszej, jesiennej edycji raportu płacowego opracowanego przez Advisory Group TEST Human Resources, średnia miesięczna pensja kierowcy wynosi 3839 zł brutto – o 401 zł brutto więcej niż wiosną 2014 r.

Dla 25 proc. osób zatrudnionych do przewożenia kierownictwa firmy oraz ich gości płaca nie spada poniżej 3948 zł brutto, ale dla kolejnych 25 proc. wypłata nie przekracza 3280 zł brutto.

Na większe wynagrodzenia mogą liczyć specjaliści zajmujący się zarządzaniem flotą samochodową w firmie. Co miesiąc na ich konto wpływa średnio 4740 zł brutto. To minimalny spadek w porównaniu do poprzedniego półrocza (o 73 zł brutto).

25 proc. specjalistów ds. zarządzania flotą samochodową zarabia nie mniej niż 5535 zł brutto na miesiąc, ale jednocześnie co czwarty pracownik na tym stanowisku nie może liczyć na pensję wyższą niż 3996 zł brutto miesięcznie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.