Ile zarabiają inżynierowie projektanci i konstruktorzy?

Ile zarabia projektant, ile lider zespołu ds. projektowania, a ile inżynier konstruktor? Dowiecie się z ostatniego raportu płacowego AG Test HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabiają inżynierowie projektanci i konstruktorzy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

2 kwi 2015 5:00


Z pracowników zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych firm, a dokładnie odpowiadających za projektowanie i konstruowanie, najwyższymi zarobkami cieszą się kierownicy ds. projektowania i konstrukcji.

25 proc. z nich otrzymuje pensję nie niższą niż 6996 zł brutto miesięcznie, a zarobki co czwartego kierownika odpowiedzialnego za nadzór nad procesem projektowania i konstrukcji są nie mniejsze niż 11376 zł brutto. Średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 9944 zł brutto – wynika z jesiennego raportu płacowego AG Test HR.

To niewielki spadek wynagrodzenia w porównaniu do wiosny ubiegłego roku, kiedy kierownicy ds. projektowania i konstrukcji otrzymywali średnio 10330 zł brutto miesięcznie.

Jeśli chodzi o liderów zespołu ds. projektowania i konstrukcji, którzy czuwają nad pracą zespołu inżynierów, 25 proc. z nich otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej niż 10080 zł brutto. Co czwarty lider zarabia nie więcej niż 7 tys. zł brutto miesięcznie, a mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 8773 zł brutto – o 264 zł brutto mniej, niż wiosną 2014 r.

 

Wzrost wynagrodzeń w odniesieniu do wiosennej edycji badania firma AG Test HR odnotowała w przypadku projektantów, których średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 6004 zł brutto, podczas gdy wiosną ubiegłego roku wynosiło 5337 zł brutto miesięcznie. Obecnie 25 proc. projektantów zarabia nie więcej, niż 4432 zł brutto, a co czwarty otrzymuje pensję nie niższą niż 7197 zł brutto miesięcznie.

Ile w takim razie zarabiają inżynierowie? Średnie wynagrodzenie w przypadku odpowiedzialnych za przygotowanie i prowadzenie pomiarów oraz testów inżynierów ds. testów wynosi 4786 zł brutto. Co czwarty inżynier na tym stanowisku zarabia nie więcej niż 3537 zł brutto miesięcznie, a pensja 25 proc. jest nie mniejsza niż 5440 zł brutto.

Co czwarty zajmujący się opracowywaniem projektów i konstruowaniem produktów inżynier konstruktor otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości nie przewyższającej kwoty 4252 zł brutto. 25 proc. otrzymuje pensję nie mniejszą niż 6455 zł brutto. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 5455 zł brutto.

Najwięcej spośród inżynierów zajmujących się projektowaniem i konstruowaniem zarabia inżynier ds. produktu, który odpowiada za proces tworzenia produktu – od analizy potrzeb klientów po wdrożenie do produkcji.

Co czwarty inżynier na tym stanowisku może liczyć na pensję nie mniejszą niż 7204 zł brutto, a w przypadku 25 proc. inżynierów ds. produktu wynagrodzenie nie przekracza 4200 zł brutto miesięcznie. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi 6005 zł brutto i jest o 133 zł brutto wyższa niż w wiosennej edycji badania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.