www.raportplacowy.pl

Ile zarabia zespół badawczy w firmach?

0 0
Ile zarabia zespół badawczy w firmach?

Dyrektor ds. badań i rozwoju może liczyć na 15 tys. zł miesięcznie. Jeśli jest członkiem zarządu firmy, stawka wzrasta o jedną trzecią. Pozostali przedstawiciele świata nauki też nie mają na co narzekać. Ich pensje rzadko schodzą poniżej 5 tys. zł.

Z Raportu płacowego „Wiosna 2013" opracowywanego przez Advisory Group TEST Human Resources wynika, że pensje pracowników obejmujących stanowiska w działach zajmujących się badaniami i rozwojem firm rzadko schodzą poniżej 5 tys. zł.

Stawki w laboratoriach wynoszą średnio od blisko 4 tys. zł (technik laboratoryjny/laborant) do nieco ponad 7 tys.zł (kierownik laboratorium).

Pensje pracowników ze specjalizacją konstruowanie i projektowanie, zatrudnionych w działach badań i rozwoju są nieco wyższe. Na największe wynagrodzenie może liczyć lider zespołu ds. projektowania i konstrukcji. Wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku waha się w granicach od 8681 zł do 10835 zł.

W niektórych firmach więcej od niego może zarabiać kierownik ds. projektowania i konstrukcji - od 7069 zł do 12659 zł. Tuż za nimi jest projektant z średnim wynagrodzeniem 5403 zł. Najmniejsze stawki firmy gwarantują inżynierom: inżynier konstruktor może zarobić średnio 5442 zł, inżynier ds. produktu 5433 zł, a inżynier ds. testów 4710 zł.

Zarobki na kierowniczych stanowiskach

Choć stanowiska mają te same nazwy, to wynagrodzenia zatrudnionych pracowników zależą od wielu czynników. Autorzy raportu z Advisory Group TEST Human Resources wzięli je pod uwagę. Każda z firm, która bierze udział w badaniu, określa stanowiska w swojej strukturze względem występujących w raportach.

Firmy odpowiadają na pytania zawierające kluczowe kryteria decydujące o wynagrodzeniach na poszczególnych stanowiskach pracy. Takie rozwiązanie umożliwia projektowanie tabel płac oraz wszelkich projektów reorganizacji systemów wynagradzania.

Jak wynika z raportu, dyrektor ds. badań i rozwoju może liczyć na 15 tys. zł miesięcznie. Jeśli jest członkiem zarządu firmy, stawka wzrasta o jedną trzecią. Wysokość pensji tego ostatniego jest jedną z tych, która cechuje się największą rozpiętością. Najmniejsza stawka oferowana pracownikom na takim stanowisku wynosi 7500 zł, największa - 28918 zł.

W niektórych firmach więcej otrzymują kierownicy ds. badań i rozwoju, którzy mogą zarabiać od 8019 zł do 12058 zł. Najmniejszą pensję dostają asystenci, którzy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości średnio 3133 zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.