Ile zarabia webmaster, a ile specjalista ds.e-commerce?

Jak kształtują się wynagrodzenia pracowników dbających o interesy firmy w sieci? Dowiecie się z ostatniego raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources „Jesień 2013”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia webmaster, a ile specjalista ds.e-commerce?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

16 kwi 2014 6:19


Odpowiedzialny za treść, wygląd i funkcjonalność strony internetowej jest webmaster. Jego średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi w Polsce 4573 zł brutto - podaje AG Test HR.

Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku otrzymuje pensje nie większą niż 3653 zł brutto miesięcznie, a także 25 proc. webmasterów może liczyć na nie mniej niż 5400 zł brutto każdego miesiąca.

Natomiast średnie miesięczne wynagrodzenie specjalisty zawartości stron www wynosi 3609 zł brutto. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za treść, wygląd i funkcjonalność strony internetowej. Zarobki co czwartego specjalisty nie przekraczają kwoty 3050 zł brutto miesięcznie, a także dla 25 proc. nie zatrzymują się na 4133 zł brutto.

Handel coraz częściej przenosi się do sieci. To dobra wiadomość dla specjalistów ds. e-commerce, którzy zajmują się realizowaniem i rozwijaniem sprzedaży produktów oraz usług w internecie.

- Znakiem czasów jest skokowy wzrost zapotrzebowania na ekspertów z branży e-commerce oraz marketingu on-line. Coraz więcej firm, w tym także dużych sieci handlowych, podążając za potrzebami swoich klientów, decyduje się na rozwój internetowych oraz mobilnych kanałów sprzedaży - mówi Yannick Coulange z Michael Page.

Ponadto, jak wynika z ostatniego raportu AG Test HR „Jesień 2013", średnie miesięczne wynagrodzenie specjalistów ds. e-commerce jest o 449 zł większe od tego, które eksperci odnotowali w wiosennej edycji raportu. Obecnie wynosi 4331 zł brutto.

Co czwarty spec od e-commerce otrzymuje miesięczne wynagrodzenie nie mniejsze niż 4679 zł brutto, tym samym pensja 25 proc. z nich nie przekracza 3264 zł brutto miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.