Ile zarabia specjalista i dyrektor działu personalnego, a ile HR business partner? Coraz więcej

Tylko jedna osoba w zespole ds. personalnych zanotowała spadek wynagrodzenia. Na jakie podwyżki mogli liczyć pozostali?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista i dyrektor działu personalnego, a ile HR business partner? Coraz więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

8 kwi 2015 5:10


Liczba ofert pracy dla specjalistów HR oraz zarządzania zasobami ludzkimi nieustannie rośnie – wynika z szacunków portalu Pracuj.pl. Co prawda w 2014 nie pobito rekordu z 2013 (wzrost o 43 proc.), jednak wzrost liczby ogłoszeń na poziomie 23,9 proc. to sygnał utrzymującego się pozytywnego trendu.

Również w lutym 2015 r. zwiększyła się liczba ofert pracy dla specjalistów działów personalnych. Zapotrzebowanie na HR-owców wzrosło o 13,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Trend ten wynika z ożywienia na rynku pracy, a co za tym idzie stale zwiększającego się zapotrzebowania na specjalistów od rekrutacji oraz od zarządzania zasobami ludzkimi.

– Cały czas obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na specjalistów ds. HR i zarządzania zasobami ludzkimi. Trend ten utrzymuje się już od zeszłego roku, co potwierdza, że wzrost ofert pracy w tym obszarze zwiastuje ożywienie na rynku pracy – komentuje Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.

Czytaj też: HR-owiec też człowiek i popełnia błędy. Jakie?

Czy wraz ze wzrostem liczby ofert pracy w górę poszybowały także wynagrodzenia HR-owców? Wszystko zależny od piastowanego stanowiska.

Jak wynika z raportu płacowego „Jesień 2014” Advisory Group TEST Human Resources, asystent ds. personalnych jako jedyny z całej grupy osób ds. personalnych zanotował spadek. Jego pensja spadła jesienią 2014 r. o 163 zł brutto i wyniosła 3245 zł brutto.

25 proc. osób zajmujących się czynnościami administracyjnymi oraz wsparciem pracowników w ich bieżących czynnościach może liczyć na zarobki przekraczające 3924 zł brutto, jednak kolejne 25 proc. asystentów nie dostaje więcej niż 2300 zł brutto.

Niemal tyle samo co wiosną 2014 r. (o 54 zł brutto więcej) zarabia specjalista ds. personalnych, który realizuje zadania wynikające ze strategii personalnej firmy. Jego średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 5724 zł brutto.

W przypadku co czwartego specjalisty ds. personalnych płaca nie jest większa niż 4237 zł brutto. Kolejne 25 proc. osób na tym stanowisku otrzymuje nie mniej niż 6625 zł brutto.

Czytaj też: Działy HR kontra agencje doradztwa. Co powinien wiedzieć HR-owiec, zanim zacznie szukać pracy?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.