www.raportplacowy.pl

Ile zarabia specjalista ds. kadr i płac, a ile kierownik ds. wynagrodzeń?

0 0
Ile zarabia specjalista ds. kadr i płac, a ile kierownik ds. wynagrodzeń?
Pensje kierowników ds. kadr i płac wzrosły o 372 zł brutto w porównaniu z wiosennymi zarobkami. (Fot. Pixabay)

Jakie są w Polsce wynagrodzenia kadrowych i innych osób odpowiedzialnych za sprawy pracownicze i pensje? Z raportu płacowego AG Test HR "Jesień 2015".

Zgodnie z najnowszymi wynikami raportu płacowego AG Test HR, mediana wynagrodzeń specjalisty ds. kadr i płac wynosi 5083 zł brutto (wobec 5092 zł brutto w wiosennej edycji raportu).

Dla 25 proc. specjalistów (zajmujących się sprawami pracowniczymi, a także rozliczaniem płac poszczególnych pracowników) maksymalną wysokością wynagrodzenia jest 4143 zł brutto. Jednak kolejne 25 proc. może liczyć na więcej, czyli na zarobki przekraczające 5985 zł brutto.

Pensje kierowników ds. kadr i płac wzrosły o 372 zł brutto w porównaniu z wiosennymi zarobkami. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 8259 zł brutto.

Co czwarty kierownik w tym obszarze otrzymuje pensję nie wyższą niż 5998 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. osób na tym stanowisku otrzymuje wynagrodzenie nie mniejsze niż 10 188 zł brutto.

Mediana specjalisty ds. wynagrodzeń to 5816 zł brutto (wobec 5967 zł w wiosennej edycji raportu). Co czwarta osoba odpowiedzialna za planowanie zmian w polityce płacowej w oparciu o dane rynkowe dostaje więcej niż 6611 zł brutto, jednak zarobki 25 proc. specjalistów nie są wyższe niż 4425 zł brutto.

Na wyższe pensje może liczyć lider zespołu ds. wynagrodzeń. W jego przypadku mediana wynosi 8712 zł brutto. Z kolei średni miesięczny zarobek kierowników w tym obszarze to 12 839 zł brutto , czyli o 539 zł brutto więcej niż wiosną 2015 r.

Pułap wynagrodzeń dla 25 proc. kierowników ds. wynagrodzeń kończy się na 10 320 zł brutto, a dla 25 proc. nie spada poniżej 15 860 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.