Ile zarabia specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, a ile jego kierownik?

Czy wynagrodzenia pracowników BHP i ochrony środowiska spadły, czy wzrosły? Poznajcie raport płacowy AG Test HR "Jesień 2014".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, a ile jego kierownik?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

21 maj 2015 14:53


W porównaniu do wiosennej edycji raportu płacowego wynagrodzenie specjalisty ds. przeciwpożarowych spadło o 219 zł brutto i wynosi 5698 zł brutto.

25 proc. osób zajmujących się opracowywaniem standardów ochrony przeciwpożarowej oraz nadzorem nad ich przestrzeganiem zarabia więcej niż 6162 zł brutto, jednak pensje kolejnych 25 proc. nie są wyższe niż 4992 zł brutto.

Wynagrodzenie specjalisty ds. ochrony środowiska

Z kolei wynagrodzenie specjalisty ds. ochrony środowiska spadło o 126 zł brutto w porównaniu do pierwszego półrocza 2014 r. Mediana wynagrodzeń w jego przypadku wynosi 5508 zł brutto.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za realizowanie operacyjnych procedur ochrony środowiska otrzymuje co miesiąc mniej niż 3774 zł brutto, ale co czwarty na tym stanowisku może liczyć na więcej niż 6352 zł brutto.

Jesienną podwyżką w wysokości 284 zł brutto może cieszyć się specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, który zarabia średnio 5287 zł brutto. Czym się zajmuje? Do jego obowiązków należy realizowanie operacyjnych procedur BHP i ochrona środowiska w firmie.

Co czwarta osoba na tym stanowisku może liczyć na pensję wyższą niż 6159 zł brutto. W przypadku 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza 4300 zł brutto.

Na podwyżkę w drugiej połowie roku 2014 (316 zł brutto) mógł liczyć również lider zespołu ds. BHP i ochrony środowiska, który zarządza zespołem ds. realizacji procedur BHP i ochrony środowiska. Mediana wynagrodzeń w jego przypadku wynosi 7119 zł brutto.

Jedna czwarta liderów otrzymuje nie więcej niż 5641 zł brutto, jednak dla kolejnych 25 proc. pułap wynagrodzeń zaczyna się od 8707 zł brutto.

Wynagrodzenia kierowników ds. BHP i ochrony środowiska

Najlepiej wynagradzani spośród wszystkich pracowników ds. BHP i ochrony środowiska są kierownicy odpowiedzialni za wdrażanie i nadzorowanie realizacji procedur BHP i ochrony środowiska. Dodatkowo odnotowali oni największy wzrost wynagrodzenia (o 447 zł brutto) w porównaniu do wiosennych zarobków. Ich średnia miesięczna pensja to 9280 zł brutto.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za wdrażanie i nadzorowanie realizacji procedur BHP i ochrony środowiska zarabia nie mniej niż 10 tys. 828 zł brutto miesięcznie, a co czwarty kierownik nie dostaje więcej niż 7398 zł brutto na miesiąc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.