Ile zarabia specjalista, a ile kierownik ds. szkoleń i rozwoju?

Ile zarabiają pracownicy odpowiedzialni za szkolenia i rozwój w firmie? Oto wyniki najnowszego raportu płacowego AG Test HR "Wiosna 2016".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia specjalista, a ile kierownik ds. szkoleń i rozwoju?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

5 wrz 2016 7:37


Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Wiosna 2016”, specjalista ds. szkoleń i rozwoju, który zajmuje się planowaniem szkoleń i ich koordynacją oraz kontaktami z firmami zewnętrznymi, zarabia średnio 5671 zł brutto miesięcznie. Z kolei mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 5618 zł brutto.

Dla 25 proc. specjalistów w tym obszarze pensje zaczynają się od 6598 zł brutto, ale co czwarty nie może liczyć na więcej niż 4322 zł brutto.

Z kolei kierownik ds. szkoleń i rozwoju, który odpowiada za organizowanie i zarządzanie szkoleniami w firmie, zarabia ponad dwa razy więcej od specjalisty – średnio 12 825 zł brutto. Mediana wynagrodzeń w jego przypadku wynosi 11 087 zł brutto.

Dla co czwartego kierownika ds. szkoleń i rozwoju pensja miesięczna zaczyna się od 15 172 zł brutto, ale 25 proc. musi się liczyć z tym, że na tym stanowisku nie otrzyma więcej niż 9414 zł brutto za miesiąc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.