Ile zarabia się w małych miastach?

Statystyki dotyczące poziomu wynagrodzeń w miastach ograniczają się zazwyczaj do największych metropolii, a w szczególności do stolic województw. W przypadku mniejszych miejscowości publikowane są najczęściej dane ogólne. Ile zarabia się w stolicach powiatów?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia się w małych miastach?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 gru 2013 10:19


Portal wynagrodzenia.pl podaje wyniki badań o tym, jak kształtują się płace w mniejszych miastach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 75 tys.

Wśród mniejszych miast najwyższe przeciętne wynagrodzenia odnotowano w 2012 r. w Polkowicach. W tym dolnośląskim mieście mediana zarobków wyniosła 5 tys. 235 zł brutto miesięcznie. Na drugim i trzecim miejscu rankingu znalazły się miasta wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej - Piaseczno i Pruszków. Przeciętne wynagrodzenie wyniosło tam odpowiednio 5 tys. zł i 4 tys. 400 zł.

Warto podkreślić fakt, że 8 na 10 uwzględnionych w rankingu miast jest położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miast wojewódzkich, co z pewnością jest jednym z czynników wpływających na wysokość płac.

W których z małych miast mediana wynagrodzeń była najniższa w 2012 r.? Na ostatnim miejscu znalazły się ex equo Chełm, Ełk oraz Zamość. Przeciętna pensja w tych miastach wyniosła 2 tys. 700 zł brutto miesięcznie. Warto zwrócić uwagę na to, że w tej grupie znalazło się tylko jedno miasto „aglomeracyjne". Był to Zgierz, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi. Mediana płac wyniosła tam 2 tys. 900 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.