Ile zarabia sekretarka, ile asystent prezesa, a ile specjalista ds. administracyjnych?

Czy asystent prezesa zarabia więcej od sekretarki? Sprawdźcie, jak wiele się zmieniło w zarobkach pracowników administracyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia sekretarka, ile asystent prezesa, a ile specjalista ds. administracyjnych?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

4 mar 2015 6:00


Jak wynika z raportu płacowego „Jesień 2014”, przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources, osoby zajmujące się administrowaniem bazy klientów wyciągają średnio 3036 zł brutto miesięcznie. To niemal tyle samo co wiosną ubiegłego roku.

Co czwarty administrator baz danych nie zarabia więcej niż 2526 zł brutto na miesiąc, a dla 25 proc. osób z tej grupy zarobki nie są mniejsze niż 3679 zł brutto miesięcznie.

Niewielką zmianę w wynagrodzeniu (wzrost o 102 zł w porównaniu z danymi z wiosennej edycji raportu) odczuł asystent ds. administracyjnych. Jego średnia miesięczna płaca to 3375 zł brutto.

Co czwarta osoba wspierająca pracowników w ich bieżących czynnościach otrzymuje nie mniej niż 4016 zł brutto miesięcznie, ale dla 25 proc. osób na tym stanowisku wynagrodzenie nie przekracza 2551 zł brutto.

O 154 zł brutto więcej niż wiosną 2014 r. zarabia sekretarka/recepcjonistka. Co miesiąc na jej konto wpływa średnia pensja w wysokości 3318 zł brutto.

25 proc. osób odpowiedzialnych za przyjmowanie gości, obsługę centrali telefonicznej oraz prowadzenie korespondencji firmy może liczyć na więcej niż 3887 zł brutto, ale zarobki kolejnych 25 proc. nie są wyższe niż 2517 zł brutto.

Czytaj też: Nie tylko potrafią parzyć kawę. Jakie są bezcenne asystentki szefów?

Większą podwyżkę (203 zł brutto) otrzymał specjalista ds. administracyjnych, który zajmuje się realizowaniem wyznaczonych zadań administracyjnych. Jego średnia miesięczna płaca wynosi 3984 zł brutto.

Dla 25 proc. specjalistów ds. administracyjnych wynagrodzenie kończy się na 3 tys. zł brutto, ale dla co czwartej osoby pensja zaczyna się dopiero na poziomie 4663 zł brutto.

A ile zarabia asystent prezesa i dyrektora? Osoby odpowiedzialne za wsparcie organizacyjne zwierzchnika – w tym organizację spotkań, zarządzanie korespondencją i tworzenie sprawozdań – otrzymują średnio 4624 zł brutto miesięcznie.

25 proc. asystentów zarabia nie mniej niż 5511 zł brutto miesięcznie. Z drugiej strony co czwarta osoba na tym stanowisku musi zadowolić się wynagrodzeniem nie wyższym niż 3278 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.