www.raportplacowy.pl

Ile zarabia ochroniarz, sprzątacz i dozorca, a ile pracownik gospodarczy?

0 0

Wynagrodzenia sprzątaczek, ochroniarzy, pracowników gospodarczych czy dozorców należą do najniższych spośród wszystkich stanowisk administracyjnych. Ile zarabiają?

Jak wynika z wiosennej edycji raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources najmniej z całej grupy zarabiają osoby sprzątające wyznaczone tereny zakładu pracy. Ich średnia pensja wynosi 2174 zł brutto. Dla co czwartego sprzątacza zarobki nie przekraczają 1826 zł brutto miesięcznie, a dla 25 proc. nie schodzą poniżej 2342 zł brutto.

Niewielki spadek płac odczuli pracownicy, którzy wykonują prace gospodarcze, w tym drobne czynności naprawcze. Średnie miesięczne wynagrodzenie pracowników gospodarczych to 2758 zł brutto. 25 proc. z nich nie zarabia więcej niż 2164 zł brutto, a kolejne 25 proc. nie otrzymuje mniej niż 3170 zł brutto.

Na więcej może liczyć portier, który pełni dozór nad terenem i budynkami firmy. W tym wypadku średnia wynosi 2979 zł brutto – to o 453 zł brutto więcej niż jesienią 2013 r. Jednak już 25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na wypłatę nie mniejszą niż 3345 zł brutto. Z kolei co czwarty zarabia znacznie mniej, bo maksymalnie 2293 zł brutto miesięcznie.

Największy wzrost zanotował ochroniarz. Dotychczas był pracownikiem, który dostawał najmniejszą pensję w tej grupie, obecnie jego średnia wynosi 2990 zł brutto. Jesienią ubiegłego roku zarabiał o 842 zł brutto mniej. Pułap wynagrodzeń dla 25 proc. osób na tym stanowisku kończy się na 2039 zł brutto, a dla 25 proc. nie spada poniżej 4225 zł brutto.

Czytaj też: Przełom w branży ochroniarskiej. Czyżby początek końca wojny cenowej?

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Przy każdej kwocie jest informacja, że są to stawki brutto.
  • ....to chyba stawki brutto,więc gwoli scisłości wypadało by to zaznaczyć.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.