www.raportplacowy.pl

Ile zarabia ochroniarz, ile sprzątaczka, a ile portier?

0 0

Sprzątaczki, ochroniarze, pracownicy gospodarczy czy dozorcy zarabiają najmniej z wszystkich pracowników administracyjnych. Ile dokładnie?

Jak wynika z raportu płacowego „Wiosna 2015” Advisory Group TEST Human Resources, mediana wynagrodzeń ochroniarzy wynosi 2734 zł brutto. Dla co czwartej osoby zapewniającej bezpieczeństwo mienia i pracowników płaca nie przekracza 1948 zł brutto miesięcznie, a dla kolejnych 25 proc. nie schodzi poniżej 4001 zł brutto.

Czytaj też: 7,97 zł za godzinę. Tak wojewoda łódzki wycenił pracę ochroniarzy

Więcej od ochroniarza dostaje pracownik gospodarczy, którego średnia pensja to 2834 zł brutto. To niemal tyle samo co jesienią 2014 r. (wówczas mediana wynosiła 2871 zł brutto). Co czwarta osoba sprawująca dozór nad terenem i budynkami firmy może liczyć na wynagrodzenie niższe niż 2232 zł brutto. Jednak wypłata co czwartego dozorcy nie spada poniżej 3294 zł brutto.

O 271 zł brutto mniej niż jesienią 2014 r. zarabia dozorca/portier, który pełni dozór nad terenem i budynkami firmy. Mediana jego wynagrodzeń to 2401 zł brutto. Przy czym dla 25 proc. dozorców maksymalna płaca wynosi 1883 zł brutto miesięcznie, a dla co czwartego z nich nie jest niższa niż 2641 zł brutto.

Najmniej z grupy osób zajmujących się obsługą nieruchomości zarabiają sprzątaczki. Mediana ich wynagrodzeń to 2198 zł brutto. Pensje 25 proc. pracowników zajmujących się sprzątaniem wyznaczonych terenów zakładu pracy nie są wyższe niż 1900 zł brutto, jednak dla kolejnych 25 proc. nie spadają poniżej 2369 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (13)

 • Artykuł jest idiotycznie napisany. Nie wiem skąd autor miał te dane ? :O
 • Pracowałam w ochronie w 2015 roku i zarabiałam 4,20 zł na rękę.
 • Do grudnia ubiegłego roku, pracowałem w ochronie obiektów wojskowych, nosząc przy tym automatyczną broń długą starego typu i zarabiałem raptem 7 zł na godzinę SŁUŻBY. Nie była to praca a SŁUŻBA w systemie 24 g. na 24g. a od czasu do czasu 24g. na 48 g. wolnego. Mobing i poniżanie, ze strony pracodawcy, były na porządku dziennym. Na umowie śmieciowej zaś, miałem napisane, że zarabiam 48 zł miesięcznie z czego potrącano mi podatek i składkę zdrowotną a pozostałe 35 zł -słownie:trzydzieścipięćzłotych, wypłacano na moje konto w banku. Pieniądze zarobione wg.stawki godzinowej w całości przelewano także na moje konto drugim przelewem. Dlaczego Szanowni Redaktorzy o tym nie piszą a przecież to jest znane w całej Polsce i szczególnie praktykowane przez jedną z firm ochroniarskich, która była zakładana po 1989-tym roku, przez dobrze znaną mafię.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.