Ile zarabia lider zespołu, ile kierownik, a ile dyrektor ds. administracji?

0 0
Ile zarabia lider zespołu, ile kierownik, a ile dyrektor ds. administracji?

Jak kształtują się wynagrodzenia w administracji na kierowniczych stanowiskach? Poznajcie raport płacowy „Wiosna 2014” Advisory Group TEST Human Resources.

Organizuje pracę zespołu ds. administracji w firmie, a ile wynoszą miesięczne dochody lidera? To 5221 zł brutto – o 238 zł brutto więcej w porównaniu z jesienną pensją. Jedna czwarta osób na tym stanowisku może się pochwalić wypłatą powyżej 5416 zł brutto, dla kolejnych 25 proc. wynagrodzenia nie przekraczają 4259 zł brutto.

Z kolei pensje kierowników ds. administracji są porównywalne do tych, które otrzymywali jesienią 2013 r. Za organizację i zarządzanie obszarem administracji w firmie dostają średnio 7263 zł na miesiąc. Jedna czwarta z nich nie otrzymuje mniej niż 8686 zł brutto, a wypłata kolejnych 25 proc. nie przekracza 4974 zł brutto.

Na wiosnę zmalały zarobki dyrektorów ds. administracji. Co miesiąc do ich kieszeni trafia 12 tys. 051 zł – to aż o 818 zł brutto mniej niż w poprzednim półroczu. Co czwarta osoba odpowiedzialna za nadzór nad całokształtem spraw organizacyjnych i administracyjnych w firmie może pochwalić się zarobkami przekraczającymi 15 tys. 638 zł brutto. Nie wszyscy jednak mają tak dobrze. 25 proc. osób na tym stanowisku zarabia nie więcej niż 10 tys. zł brutto.

Jeśli dodatkowo dyrektor ds. administracji wchodzi w skład zarządu, może liczyć na wynagrodzenie wyższe o 3 260 zł, czyli średnio 15 tys. 311 zł brutto miesięcznie. Co czwarty dyrektor ds. administracyjnych, który jest też członkiem zarządu, otrzymuje pensję nie mniejszą niż 20 tys. 459 zł brutto, ale kolejne 25 proc. zarabia nie więcej niż 7955 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.