Ile zarabia kosztorysant, ile operator koparki, a ile kierownik budowy?

Jak kształtują się wynagrodzenia w budowlance? Wszystkiego dowiecie się z ostatniego raportu płacowego AG Test HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia kosztorysant, ile operator koparki, a ile kierownik budowy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

3 kwi 2014 6:19


Z sześciu przebadanych w jesiennej edycji raportu Advisory Group TEST Human Resources stanowisk na najniższe wynagrodzenie - choć większe o 370 zł niż w wiosennej edycji - może liczyć operator koparko-ładowarki. Średnio zarabia on 2979 zł brutto na mesiąc.

25 proc. osób potrafiących obsługiwać wyspecjalizowane maszyny do robót ziemnych zarabia nie więcej niż 2953 zł brutto miesięcznie, a dla co czwartej pracującej w tym zawodzie osoby, wynagrodzenie jest nie mniejsze niż 3191 zł brutto na miesiąc.

Wyższe - ale już tylko o 116 zł - jest również wynagrodzenie pracownika ogólnobudowlanego, który miesięcznie może liczyć średnio na pensję w wysokości 3297 zł brutto.

Co czwarty pracownik ogólnobudowlany zarabia jednak mniej niż 2173 zł brutto na miesiąc, z kolei dla 25 proc. osób wykonujących różnorodne prace budowlane, wymagające również użycia ręcznych maszyn budowlanych, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości minimum 4298 zł brutto każdego miesiąca.

Kosztorysant zarabia średnio 4989 zł brutto, o 349 zł więcej niż wiosną. Co czwartej osobie zajmującej się szacowaniem i wyceną kosztów projektu, praca ta przynosi wynagrodzenie nieprzekraczające 4146 zł brutto miesięcznie, ale już 25 proc. kosztorysantów może liczyć na zarobki nie mniejsze niż 5849 zł brutto co miesiąc.

A na jakie zarobki mogą liczyć kierownicy? Średnio 6639 zł brutto miesięcznie zarabia kierownik robót budowlanych, który jest odpowiedzialny za organizację budowy, w tym administrowanie podległymi mu pracownikami.

O 570 zł więcej od niego zarobi kierownik budowy - średnio 7209 zł brutto miesięcznie. Do jego obowiązków należy organizacja i prowadzenie budowy, w tym zarządzanie podległymi pracownikami. Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 8467 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. kierowników budowy nie otrzymuje pensji wyższej niż 6383 zł brutto.

Na najwyższe wynagrodzenia może liczyć kierownik kontraktu czy też projektu budowlanego - średnio 7791 zł brutto miesięcznie, o 196 zł niż w wiosennej edycji raportu AG Test HR. 25 proc. osób odpowiedzialnych za całościowe zarządzanie projektem budowalnym na wszystkich jego stadiach zarabia nie mniej niż 8808 zł brutto miesięcznie. Co czwarty kierownik projektu nie otrzyma jednak wynagrodzenia wyższego niż 5582 zł brutto miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.