Ile zarabia kierowca Uber?

• W Warszawie w nocy z 18 na 19 marca kilka samochodów prywatnych przewoźników zostało oblanych czarną cieczą.
• Według większości opinii był to wyraz niezadowolenia taksówkarzy z działań firmy Uber, która – ich zdaniem – jest nielegalną konkurencją i zabiera im pracę.
• Mimo niechęci ze strony taksówkarzy i kontrowersji prawnych, chętnych do pracy dla Ubera nie brakuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia kierowca Uber?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jakub Prokop

26 mar 2016 7:33


– Pod kilkoma popularnymi klubami „nieznani sprawcy” sprawili lewusom przykrą niespodziankę. Wysadzający klientów uberowcy „witani” byli ciemną, śmierdzącą cieczą, coś jakby na bazie oleju i odchodów. Gdzie? Wszędzie! Po szybach, po karoserii, wszędzie. Smród nie do wytrzymania! Ale tak się może zdarzyć, gdy się udaje taksówkę. Dobrze, że nie ucierpiał żaden z klientów uberpatologii, chociaż w przyszłości wszystko może się zdarzyć. A my? My przechodziliśmy przypadkiem, z tragarzami – czytamy na facebookowym profilu Taryfa24.

Zdjęcie jednego z oblanych samochodów umieszczone na stronie Taryfa24. Zdjęcie jednego z oblanych samochodów umieszczone na stronie Taryfa24.

Według Polskiej Sieci Taxi każdego dnia w Polsce z taksówek korzysta ok. 420 tys. klientów. W Warszawie obsługuje ich ok. 11 tys. taksówkarzy. Z kolei do samego Ubera co miesiąc zgłasza się 3,5 tysiąca kierowców chętnych do współpracy. Co ich przyciąga i dlaczego ich praca spotyka się z krytyką?

Wielu chętnych i wysokie dochody?

– Obecnie jesteśmy trzecim największym rynkiem firmy w UE. Tylko w Warszawie w każdym miesiącu ponad 10 tysięcy osób rejestruje się w aplikacji firmy, umożliwiającej korzystanie z usług przewozowych – powiedział dyrektor Ubera w Polsce Kacper Winiarczyk.

– W ciągu pierwszego roku obecności, w trakcie którego uruchomiliśmy usługi w pięciu miastach, mieliśmy szybsze tempo wzrostu niż Londyn, Paryż, Amsterdam czy Sztokholm w swoim pierwszym roku działalności – poinformował.

Duża liczba klientów zdecydowała o obniżce cen usługi.

– Niższa cena sprawia, że kierowca wykonuje więcej kursów na godzinę i w efekcie więcej zarabia. W Nowym Jorku w ciągu czterech lat ceny przejazdów spadły o 30 proc., co przełożyło się na 50-proc. wzrost dochodów partnerów Ubera – tłumaczył Winiarczyk.

Kto może jeździć dla Ubera?

Aby zostać kierowcą Ubera należy posiadać sprawny samochód (nie starszy niż 10 lat) z ważnym OC i przeglądem technicznym, przedstawić aktualne zaświadczenie o niekaralności i pisemną informację z policji o wykroczeniach drogowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

W-wiak 2017-05-02 11:31:10

Consam z Miedzianej 11 w W-wie współpracujący z Uberem,zmusza kierowców do minimum 72 godz. tygodniowo,limity czasowe,dziwne kary i potrącenia,przestarzała zwaieszająca się nawigacja i kilka samochodów że hałas zmusza do wolnej jazdy. Za 282 godz. aż 950 zł wypłaty. Ostrzegam chętnych przed podpisaniem umowy z nimi bez czytania bo zniszczą Cię wekslem na 20000 który musisz podpisać przed podjęciem współpracy. Stanowczo nie polecam tej firmy. A desperatom polecam spytać się tam o "Saszę". Pierwszy raz widziałe jak facet płacze -108 godz.tygodniowo i firmie wisi kasę.

Diabel 2017-03-26 00:08:37

Bzdury piszecie. Gowniane zarobki. Mało przejazdów. I eksploatowane auta. Więcej zarobią bo więcej jeżdżą a samochód po dwóch latach na śmietnik. Uber = wyzysk. Umowy śmieciowe i wieczne kontrole. Można było zarobić na początku, teraz zarabiaj posrednicy. Stawki smieciowe

Dziękuję.... 2016-12-19 09:41:14

Jako że od zawsze walczę z patologią, to dzięki temu artykułowi, właśnie zdecydowałem, że będę dorabiał w UBERZE.... TAK.... czas zacząć fizycznie walczyć z tymi cierpowymi pajacami. ps. ja rozumiem, że w internecie jest dużo krzykaczy, ale Ja już w swoim życiu jeździłem dla EKO TAXI i nie było tygodnia, żebym nie miał starcia z kierowcami tych 3 firm: BAYER ( złodzieje), SAWA ( oszuści i dilerzy narkotyków ), oraz WAWA ( przygłupy i chłopki ze wsi ) .... Po dwu letniej pracy mam niezbędne doświadczenie i argumenty w postaci gazu 0,7 litra do rozpędzania tłumów, oraz pałkę teleskopową. Polowanie czas zacząć !