Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

Miesięczne wynagrodzenie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w sektorze transportowym wynosiło w 2014 r. - wg danych GUS - 3392,10 zł brutto i było o 140,50 zł wyższe, niż rok wcześniej. Jednak pensje kierowców są zupełnie inne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia kierowca ciężarówki w Polsce?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lis 2015 15:02


– Przeciętne wynagrodzenie kierowcy samochodu ciężarowego jest zdecydowanie wyższe niż 3392 zł brutto – mówi Bartosz Najman, prezes Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

– Przede wszystkim należy zauważyć, że kwota podana przez GUS stanowi podstawę wynagrodzenia. Pensja kierowcy zawiera natomiast także inne składniki, jak ryczałt i dieta. Jeśli zsumujemy całość, otrzymamy kwotę sięgającą przedziału około 4-6 tys. zł – tłumaczy Bartosz Najman.

W ostatnim czasie dużo mówi się o wynagrodzeniach kierowców w kontekście płacy minimalnej (MiLoG) obowiązującej od 1. stycznia w Niemczech. Dotyczy ona również polskich kierowców realizujących transport na terenie Niemiec, z wyłączeniem tranzytu, którego objęcie ustawą MiLoG zakwestionowała Komisja Europejska.

Zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem, polski przedsiębiorca winien wypłacać kierowcy na terenie Niemiec 8,5 euro za każdą godzinę pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dragon 2018-01-10 10:22:36

kierowcy ciezarowek nie zarabiaja juz wcale tak zle . sam pracuje w spedycji w mw spedition i naprawde nie moge narzekac na kase zwlaszcza ze zawsze jest wyplacana wtedy kiedy trzeba a to chyba najwazniejsze no i trasy na ktore jezdzimy tez sa bezproblemowe