www.raportplacowy.pl

Ile zarabia inżynier procesu, kierownik produkcji i inżynier materiałoznawca, a ile ich szefowie?

0 0
Ile zarabia inżynier procesu, kierownik produkcji i inżynier materiałoznawca, a ile ich szefowie?
Według raportu płacowego AG Test HR, wynagrodzenia na inżynieryjnych stanowiskach produkcji rosną., /fot. mat.pras.

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group Test HR "Wiosna 2015", wynagrodzenia na niemalże wszystkich inżynieryjnych stanowiskach produkcyjnych wzrosły od jesieni 2014 r. Kto dostał najwyższą podwyżkę?

Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie, co czwarty inżynier materiałoznawca otrzymuje co miesiąc pensję nie mniejszą niż 7519 zł brutto. Dla 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza kwoty 4467 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na stanowisku inżyniera materiałoznawcy, który zajmuje się potwierdzaniem jakości i dokumentowaniem właściwości materiałowych, wynosi 6263 zł brutto (wobec 6196 zł brutto wykazywanych w jesiennej edycji raportu).

Większa podwyżka dotyczy inżyniera procesu (technologa produkcji) – mediana wynagrodzeń w jego przypadku wg tegorocznego raportu wynosi 5600 zł brutto (o 277 zł brutto więcej niż jesienią). Co czwarty inżynier odpowiedzialny za planowanie i optymalizację technologii procesów produkcyjnych oraz analizę ich efektywności może liczyć na miesięczne wynagrodzenie nie mniejsze niż 6516 zł brutto, a 25 proc. otrzymuje pensję nieprzekraczającą 4048 zł brutto.


Spośród wszystkich przebadanych przez AG Test HR stanowisk, jedynie w przypadku stanowiska lidera ds. procesu produkcji nie odnotowano żadnych zmian w wynagrodzeniu. Zarówno teraz, jak i w końcówce ubiegłego roku, jego mediana wynosi 6576 zł brutto. Co czwarty lider zespołu ds. procesu produkcji otrzymuje miesięczne wynagrodzenie nieprzekraczające 5,5 tys. zł brutto, a 25 proc. może liczyć na pensję nie mniejszą niż 8 tys. zł brutto. Do jego obowiązków należy administrowanie zespołem pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji.

Zauważalną różnicę w portfelu mogą natomiast odnotować kierownicy ds. procesu produkcji. Mediana wynagrodzeń na ich stanowisku wynosi obecnie 9376 zł brutto (wobec 8808 zł brutto w jesiennej edycji raportu). Co czwarty odpowiedzialny za zarządzanie zespołami pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 10956 zł brutto. Dla 25 proc. pensja nie przekracza 7685 zł brutto.

Asystent ds. inżynierii produkcji – osoba zatrudniona na tym stanowisku zarabia nieco mniej niż w ubiegłym roku. Mediana wynagrodzeń w przypadku asystenta wynosi 3521 zł brutto (wobec 3597 zł brutto). Co czwarty asystent odpowiedzialny za prowadzenie dokumentacji inżynieryjnej według ściśle określonych procedur otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości nie większej niż 2799 zł brutto, a 25 proc. może liczyć na pensję nie mniejszą niż 4058 zł brutto.

Według wiosennego badania płacowego AG Test HR, o 782 zł brutto zwiększyła się mediana wynagrodzeń na stanowisku lidera zespołu ds. inżynierii (ds. technologicznych) – wynosi ona 8657 zł brutto. Co czwarty lider, do którego obowiązków należy administrowanie zespołem inżynierów, otrzymuje miesięczną pensję nieprzekraczającą 7172 zł brutto, a 25 proc. może liczyć na pensję nie mniejszą niż 9402 zł brutto.

Kierownik inżynierii (ds. technologicznych) zarabia porównywalnie do końcówki ubiegłego roku – mediana w wiosennej edycji raportu wynosi 10713 zł brutto wobec 10656 zł brutto jesienią. Co czwarty kierownik otrzymuje co miesiąc pensję nieprzekraczającą 7279 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenia zaczynają się dopiero od kwoty 13101 zł brutto. Kierownik inżynierii zajmuje się planowaniem, organizowaniem i koordynowaniem procesów inżynieryjnych.

A ile zarabia szef wszystkich inżynierów? Zdecydowanie więcej niż jesienią 2014 r. Według najnowszego raportu płacowego AG Test HR, mediana wynagrodzeń w jego przypadku wynosi 17489 zł brutto (o 1299 zł brutto więcej niż we wcześniejszej edycji badania). Co czwarty dyrektor inżynierii czy też ds. technologicznych, który odpowiada za całościowe zarządzanie procesami inżynieryjnymi w firmie, otrzymuje co miesiąc pensję nie mniejszą niż 21546 zł brutto, a 25 proc. musi zadowolić się zarobkami nieprzekraczającymi 12348 zł brutto.

Wzrosły również wynagrodzenia dyrektorów, którzy są jednocześnie członkami zarządów, a więc mają także wpływ na strategię całej firmy. W wiosennej, tegorocznej edycji reportu AG Test HR, mediana wynagrodzeń w ich przypadku wynosi 27402 zł brutto wobec 25425 zł brutto wykazywanych w jesiennej edycji raportu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.