Ile zarabia inżynier procesu, kierownik produkcji i inżynier materiałoznawca, a ile ich szefowie?

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group Test HR "Wiosna 2015", wynagrodzenia na niemalże wszystkich inżynieryjnych stanowiskach produkcyjnych wzrosły od jesieni 2014 r. Kto dostał najwyższą podwyżkę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia inżynier procesu, kierownik produkcji i inżynier materiałoznawca, a ile ich szefowie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

25 lis 2015 10:34


Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie, co czwarty inżynier materiałoznawca otrzymuje co miesiąc pensję nie mniejszą niż 7519 zł brutto. Dla 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza kwoty 4467 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na stanowisku inżyniera materiałoznawcy, który zajmuje się potwierdzaniem jakości i dokumentowaniem właściwości materiałowych, wynosi 6263 zł brutto (wobec 6196 zł brutto wykazywanych w jesiennej edycji raportu).

Większa podwyżka dotyczy inżyniera procesu (technologa produkcji) – mediana wynagrodzeń w jego przypadku wg tegorocznego raportu wynosi 5600 zł brutto (o 277 zł brutto więcej niż jesienią). Co czwarty inżynier odpowiedzialny za planowanie i optymalizację technologii procesów produkcyjnych oraz analizę ich efektywności może liczyć na miesięczne wynagrodzenie nie mniejsze niż 6516 zł brutto, a 25 proc. otrzymuje pensję nieprzekraczającą 4048 zł brutto.


Spośród wszystkich przebadanych przez AG Test HR stanowisk, jedynie w przypadku stanowiska lidera ds. procesu produkcji nie odnotowano żadnych zmian w wynagrodzeniu. Zarówno teraz, jak i w końcówce ubiegłego roku, jego mediana wynosi 6576 zł brutto. Co czwarty lider zespołu ds. procesu produkcji otrzymuje miesięczne wynagrodzenie nieprzekraczające 5,5 tys. zł brutto, a 25 proc. może liczyć na pensję nie mniejszą niż 8 tys. zł brutto. Do jego obowiązków należy administrowanie zespołem pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji.

Zauważalną różnicę w portfelu mogą natomiast odnotować kierownicy ds. procesu produkcji. Mediana wynagrodzeń na ich stanowisku wynosi obecnie 9376 zł brutto (wobec 8808 zł brutto w jesiennej edycji raportu). Co czwarty odpowiedzialny za zarządzanie zespołami pracowników odpowiedzialnych za planowanie i usprawnienia procesu produkcji może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 10956 zł brutto. Dla 25 proc. pensja nie przekracza 7685 zł brutto.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.