Ile zarabia i na co wydaje prezydent Gdańska?

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska opublikował na swoim blogu informacje nt. swoich zarobków oraz wydatków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarabia i na co wydaje prezydent Gdańska?

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl/AT

www.portalsamorzadowy.pl

11 maj 2013 21:02


Do 30 kwietnia samorządowcy muszą złożyć oświadczenia majątkowe. Prezydent Gdańska postanowił ponadto podzielić się informacjami o swojej pensji na blogu ponieważ - jak pisze - podane w mediach informacje o zarobkach są niestety wybiórcze.

- W polskiej kulturze, w przeciwieństwie do amerykańskiej, mówienie o zarobkach, dochodach i majątku jest nacechowane niepotrzebnymi emocjami i podejrzliwością. U nas powszechnie podejrzewa się, że jak ktoś ma pieniądze, to znaczy że zdobył je w sposób przynajmniej nie do końca uczciwy. Jakoś nie mówi się, że może polega to na czym innym - na dobrym gospodarowaniu, zapobiegliwości. I raczej rzadko wyciąga się wniosek, że skoro ktoś umie sensownie gospodarować własnym majątkiem, to zwiększa to pewność, iż będzie umiał dobrze gospodarować majątkiem publicznym - informuje Adamowicz.

Dlatego prezydent Gdańska postanowił opublikować stan swoich finansów. I tak w roku 2012 miasto „wypłaciło mu na rękę" 117 041, 39 złotych.

Dodatkowo jako przewodniczący dwóch rad nadzorczych spółek otrzymał 99 715, 80 złotych netto.

- Ale aby obraz majątku mojego i żony był pełny - a o tym w opublikowanych rankingach nikt sie nawet nie zająknął - dodam, że mamy do spłacenia 359 236, 72 franka szwajcarskiego (trzy kredyty mieszkaniowe) oraz kredyt złotówkowy. Razem, według kursu z 10 maja mamy do spłacenia 1 203 827, 47 złotych. To cztery kredyty za zakupione w przeszłości mieszkania - pisze Adamowicz.

- Dobrze zarabiając dzielimy się pieniędzmi z potrzebującymi. I to nie tylko przysłowiowym jednym procentem. W roku 2012 tylko z wypłat bankowych (z konta na konto) przekazaliśmy 25 tysięcy złotych na cele dobroczynne. Nie wliczam w to dodatkowych kilku tysięcy złotych wpłat gotówkowych. W roku 2011 przekazaliśmy 21, 5 tysiąca, a w 2010 prawie 26 tysięcy - czytamy na blogu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.