www.raportplacowy.pl

Ile zarabia fakturzysta, a ile kasjer?

0 0
Ile zarabia fakturzysta, a ile kasjer?
Fot. Pixabay

Dzięki podwyżkom różnica w zarobkach kasjera i fakturzysty jeszcze bardziej się zatarła. Ile konkretnie zarabiają? Dowiecie się z ostatniego raportu AG Test HR.

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources w porównaniu z pierwszą połową roku 2014 zarobki fakturzystów wzrosły i wynoszą średnio 3846 zł brutto co miesiąc (wiosną mediana wynosiła 3553 zł brutto).

Dzięki tej podwyżce fakturzysta może liczyć na wyższą pensję niż kasjer wyciągający średnio 3729 zł brutto miesięcznie. Na wiosnę 2014 r. sytuacja była odwrotna. To wypłata kasjera była o 160 zł brutto wyższa.

Czytaj też: Praca w banku, zarobki: 2,8 tys. zł dla kasjera, 21 tys. zł dla dyrektora

Co czwarta osoba odpowiedzialna za dokonywanie wypłat i przyjmowanie wpłat gotówkowych z różnych tytułów, tj. wynagrodzenia, pożyczki, zaliczki itp. otrzymuje nie więcej niż 3045 zł brutto, jednak pensja kolejnych 25 proc. kasjerów nie jest mniejsza niż 4052 zł brutto.

Z kolei pułap wynagrodzeń dla 25 proc. fakturzystów (odpowiedzialnych za wystawianie faktur VAT i rachunków, a także prowadzenie stosownej ewidencji) zaczyna się od 4654 zł brutto, jednak jedna czwarta osób na tym stanowisku nie dostanie więcej niż 3088 zł brutto.

Kto zostaje kasjerem lub fakturzystą? – Stanowiska te są dość podobne, jeżeli chodzi o zestaw pożądanych kompetencji czy cech. Określane przez przedsiębiorców minimum wymagań dotyczących kompetencji to najczęściej wykształcenie średnie lub ogólne oraz około roczne doświadczenie zawodowe – wyjaśnia Maria Kaszyńska, konsultant w Dziale Analiz i Raportów Płacowych Advisory Group TEST Human Resources.

W większości wypadków od kandydatów na te stanowiska nie wymaga się znajomości języka obcego ani rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Ważna jest za to dokładność oraz umiejętność pracy według ściśle określonych procedur.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.