Ile można zarobić w dużym mieście?

0 0
Ile można zarobić w dużym mieście?
Największa luka płacowa, czyli różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn, występuje w dużych miastach i wynosi 24 proc./ Fot. fotolia

Średnia pensja mężczyzn zatrudnionych w dużym mieście jest o 1 tys. zł wyższa niż tych pracujących w średnim i małym mieście. Tego samego nie można powiedzieć o zarobkach kobiet. Te z dużego miasta dostają niemal tyle samo co te z mniejszych miejscowości.

Mediana płac w małych miastach, czyli do 25 tys. mieszkańców, wynosiła w 2014 roku 3 300 zł brutto miesięcznie. W średnich miastach (20-100 tys. mieszkańców) wyniosła ona 3 500 zł.

W dużych miastach (100 tys. mieszkańców i więcej), przeciętnie pracownicy zarabiali 4 200 zł, a w Warszawie 6 zł brutto – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku.

Jedną z najlepiej opłacanych branż było IT. W dużych miastach co drugi pracownik firmy informatycznej zarabiał ponad 5 908 zł brutto miesięcznie. To o 1 280 zł mniej niż w Warszawie.

Pracownicy budowlani w średnich miastach zarabiali miesięcznie 3 780 zł. Mediana wynagrodzeń w usługach dla ludności wyniosła 2 600 zł w małych miastach, a co czwarty pracownik zarabiał mniej niż 1 980 zł.

Największa luka płacowa, czyli różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn, występuje w dużych miastach i wynosi 24 proc. Mężczyźni w dużych miastach zarobili 4 700 zł, a kobiety 3 590 zł. Natomiast w średnich i małych miastach luka płacowa wynosiła mniej bo 18 i 17 proc.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.