Ile można dorobić w święta?

0 0
Ile można dorobić w święta?
Sprzedawca choinek otrzyma średnio 19,25 zł za godzinę pracy, a kilka złotych mniej, bo 16,50 zł, sprzedawca karpi. Fot. pixabay

Przedświąteczna machina ruszyła na dobre, a wraz z nią boom na dodatkowe prace. Potrzeba m.in. Mikołajów, śnieżynek, sprzedawców, kelnerów, osób do pakowania prezentów. Na świątecznych stanowiskach można zarobić nawet 45 zł za godzinę netto.

Święta generują dodatkowe miejsca pracy na stanowiskach, które ze względu na swój charakter w pozostałych miesiącach roku nie mają zapotrzebowania. Mikołaje i ich pomocnicy, sprzedawcy choinek, karpi, czy fajerwerków, osoby do pakowania prezentów to profesje intensywnie poszukiwane przez pracodawców w sezonie przedświątecznym. W tym czasie zwiększa się także ruch w gastronomii, co powoduje, że rośnie także zapotrzebowanie na pracowników w tej branży.

Najlepiej zarobi Święty Mikołaj

Praca przedświąteczna pozwala dobrze zarobić. Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, można otrzymać od 21 zł netto do nawet 45 zł netto za godzinę, czyli średnio 33 zł. To zdecydowanie najbardziej opłacalna postać przedświąteczna. Przeciętne wynagrodzenie dla śnieżynki to 13,25 zł netto, a dla elfa 13 zł.

Czytaj też: Praca dla Mikołaja i pomocników: brakuje chętnych, pensje w górę

Więcej można zarobić w handlu. Sprzedawca choinek otrzyma średnio 19,25 zł za godzinę pracy, a kilka złotych mniej, bo 16,50 zł, sprzedawca karpi.

Na stanowisku kelnera, czy osoby sprzedającej fajerwerki pracodawcy oferują średnio 12,25 zł netto za godzinę pracy, a osobom pakującym prezenty – 10 zł.

Jak zauważa Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service tegoroczne wynagrodzenia są wyjątkowo wysokie.

- W tym roku stawki za godzinę pracy na świątecznych stanowiskach są kilka zł wyższe niż w przed rokiem. W sezonie 2014 Święty Mikołaj zarabiał średnio 26 zł za godzinę, w tym roku przeciętna stawka wyniesie 33 zł. Wzrost zarobków na przedświątecznych stanowiskach jest efektem rynku pracownika, który coraz silniej się w Polsce zakorzenia.

Przedświąteczna praca tylko z podpisaną umową

Wysokie stawki mogą być kuszące, ale jak podkreślają eksperci szukając przedświątecznego zatrudnienia należy być ostrożnym.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.