Ile kasy wystarczy, żeby Polak bez wahania rzucił pracę?

0 0

Ile trzeba zapłacić, żeby przekonać pracownika do zmiany pracy i czy są jeszcze pracownicy, którzy za żadne skarby firmy nie zmienią? Work Service przedstawia wyniki najnowszego badania.

Z wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Work Service przed Instytut Millward Brown wynika, że ponad jedna czwarta (27 proc.) aktywnych zawodowo Polaków zgodziłaby się na zmianę pracy za wynagrodzenie wyższe o 300-1000 zł. Prawie tyle samo ankietowanych (23 proc.) zadeklarowało chęć zmiany pracy przy podwyżce w wysokości 1000-2000 zł.

Co ciekawe, tylko 7 proc. badanych okazało lojalność wobec obecnego pracodawcy twierdząc, że żadna podwyżka wynagrodzenia nie zmotywowałaby ich do zmiany pracy.

- Pracownicy gotowi zmienić pracodawcę przy minimalnej podwyżce pensji to zwykle osoby rozważające zatrudnienie w tej samej miejscowości, w której pracują obecnie. Z kolei wyższe oczekiwania finansowe mają ci, którzy są skłonni przeprowadzić się za pracą do innego miasta - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

W przypadku podwyżki wynagrodzenia do 2 tys. zł. kobiety dwukrotnie znacznie częściej niż mężczyźni deklarowały, że są gotowe zmienić pracę. Z kolei mężczyźni byli bardziej skłonni do zmiany pracy za wynagrodzenie o co najmniej 2 tysiące wyższe od obecnego. Szczególnie motywujący mężczyzn do zmiany pracy był wzrost pensji o 5 tys. zł - chęć zmiany zatrudnienia deklarowało wówczas 14 proc. mężczyzn i tylko 5 proc. kobiet.

- Kobiety są skłonne zmienić pracodawcę nawet przy minimalnym wzroście wynagrodzenia, bo w obecnych miejscach pracy nie widzą szans na podwyżkę. Nawet jeśli zmiana pracy na starcie oznacza pensję wyższą o 500 zł to jest to wystarczająca zachęta. Dodatkowo motywuje wiara w to, że w nowym miejscu pracy będą znacznie większe perspektywy rozwoju niż u obecnego pracodawcy - mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków Work Service.

Wyniki przeprowadzonego badania wyraźnie pokazują, że osoby powyżej 45 roku życia doceniają stabilizacje w pracy i wykazują się większą lojalnością wobec swoich pracodawców niż osoby młode. Najczęściej żadne pieniądze nie przekonałyby do zmiany pracy osoby w wieku 45-55 lat (14 proc. badanych). Wśród osób do 34 roku życia jedynie 2 proc. deklarowało, że nie zmieniłoby pracodawcy bez względu na wysokość proponowanych zarobków.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.