Ile chcą zarabiać architekci?

Jak wynika z "Diagnozy Społecznej 2015" architekci, projektanci i inżynierowie spodziewają się wzrostu swoich zarobków o 36 proc w ciągu dwóch lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile chcą zarabiać architekci?

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyDesign.pl

PropertyDesign.pl

4 gru 2015 9:25


Diagnoza Społeczna to badanie warunków i jakości życia Polaków prowadzone przez zespół pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego.

Aktualny dochód osobisty miesięcznie netto w grupie zawodowej "Inżynierowie, architekci, projektanci i pokrewni" wynosi w 2015 r. średnio: 3425 zł. Dochód spodziewany za dwa lata to średnio 4446 zł.

39 proc. architektów deklaruje zadowolenie ze swojej sytuacji finansowej. Pracują średnio 44 godziny tygodniowo. Ze swojej pracy zadowolonych jest równo połowa z nich.

48 proc. architektów przyznaje, że jest zadowolona ze swoich osiągnięć zawodowych. Odsetek bezrobotnych w tym zawodzie wynosi 10 proc. i zmniejszył się o 5 proc. w stosunku do 2011 r. Tylko 6 proc. deklaruje, że zamierza emigrować.

W przekroju grup zawodowych najbardziej dotkniętymi problemem alkoholowym są artyści, operatorzy maszyn, robotnicy pomocniczy w górnictwie i budownictwie, lekarze i hutnicy (powyżej 12 proc. nadużywających alkohol) - są to z wyjątkiem lekarzy i artystów zawody typowo męskie.

Wśród architektów 10,7 proc. nadużywa alkoholu, (wbrew stereotypom jest to odsetek wyższy niż u robotników budowlanych, który wynosi 10,1 proc.), a 2,1 proc. architektów sięga po tę używkę w kłopotach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.