Ile będzie zarabiał nowy szef Forda?

Mark Fields, dotychczasowy dyrektor operacyjny Forda, od wtorku stoi na czele koncernu. Czy będzie zarabiał więcej niż jego poprzednik, Alan Mulally?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile będzie zarabiał nowy szef Forda?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 lip 2014 9:16


Jak podaje "CNN", wynagrodzenie podstawowe Fieldsa wynosi 1,75 miliona dolarów rocznie - to o 14 proc. więcej, niż zarabiał jako dyrektor operacyjny. Jednak jeśli Ford osiagnie założone wyniki, Fields może zgarnąć 3,5 miliona dolarów premii. Nowy CEO Forda otrzymał również pakiet ponad 170 tys. akcji spółki, które są obecnie warte 12,2, miliona dolarów.

Nowy prezes koncernu nie prześcignie jednak wynagrodzeniem swojego poprzednika. Mulally otrzymywał 2 miliony pensji podstawowej rocznie, a za 2013 r. zgarnął w sumie (wraz z premią i innymi świadczeniami) ponad 23 miliony dolarów. Tymczasem Fields może liczyć na to, że zarobi nieco ponad 5 milionów dolarów w tym roku. Podobnie do Sergio Marchionne z koncernu Fiata Chrysler Automobile, którego wynagorodzenie za bieżący rok szacuje się na 5,4 miliona dolarów.

To skromnie, chociażby w porównaniu do Mary Barra, szefowej General Motors, która może liczyć w tym roku na 14,4 miliona dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.