Ikea podnosi płace. Podwyżki dla wszystkich etatowych pracowników

Od stycznia pracownicy i pracownice Ikei zarabiają nie mniej niż 15 zł za godzinę. Ikea chce stać się w ten sposób atrakcyjnym miejscem pracy i przyciągać najlepszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ikea podnosi płace. Podwyżki dla wszystkich etatowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: dlahandlu.pl

dlahandlu.pl

3 lut 2016 18:10


Niedawno rząd ujawnił projekt zmian w ustawie o płacy minimalnej. Minimalna płaca godzinowa w wysokości 12 zł miałaby wejść w życie od lipca tego roku i dotyczyłaby m.in. osób pracujących na umowę-zlecenie.

Tymczasem spółka Ikea Retail, prowadząca sklepy Ikea w Polsce, zdecydowała, że od stycznia br. każdy zatrudniony na podstawie umowy o pracę pracownik Ikei zarabia co najmniej 15 zł brutto za godzinę, czy 2400 brutto miesięcznie.

Rzecznik Ikei zapewnia też, że wszyscy pracownicy sklepów sieci są zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Skąd więc płaca godzinowa? 

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Eko 2018-03-12 22:19:08

Wostal Wolbrom też hałasuje cale popołudnia , ale za nich się wezmą.

gh 2016-02-15 16:34:20

buahaha 15 brutto

Eryka Brokowska 2016-02-05 20:19:42

Każdy, kto wierzy zapewnieniom ikea, że fabryka została wyciszona i nie przekracza dopuszczalnego poziomu hałasu, powinien dziś zatrzymać się na stacji benzynowej Łukoil przy ul. Szczecińskiej w Łodzi na wysokości fabryki w Niesięcinie. Już teraz słychać huk i dudnienie, a przecież miasto jeszcze nie śpi. W nocy hałas będzie jeszcze bardziej dotkliwy.