wnp.pl

Grupa Lotos, wynagrodzenia: Podwyżki dla pracowników jednak nie w tym roku

0 0
Grupa Lotos, wynagrodzenia: Podwyżki dla pracowników jednak nie w tym roku
Związkowcy niechętnie mówią o tym jakich argumentów użył zarząd gdańskiego koncernu by przekonać ich o konieczności utrzymania płac w 2016 roku na dotychczasowym poziomie (fot. PTWP)

Ze względu na trudną sytuację makroekonomiczną w Grupie Lotos w 2016 r. nie będzie podwyżek w Grupie Lotos. Związkowcy nie chcą komentować zgody strony społecznej na takie rozwiązanie.

Ostatnio zrobiło się głośno na temat tego, że po kilku latach przerwy związkowcom PKN Orlen udało się wreszcie w 2016 roku wywalczyć obligatoryjne podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników. Trwają również negocjacje płacowe w większości spółek z grupy kapitałowej płockiego koncernu.

Tymczasem jak nieoficjalnie dowiedział się serwis wnp.pl, w Grupie Lotos temat negocjacji płacowych na ten rok jest już zamknięty i podpisane przez pracodawcę ze stroną społeczną porozumienie nie przewiduje żadnych podwyżek, ze względu na niełatwą sytuację makroekonomiczną.

Czytaj też: Fuzja Orlenu, Lotosu i PGNiG: Zwolnienia są raczej nieuniknione

Sami związkowcy niechętnie mówią o tym jakich argumentów użył zarząd gdańskiego koncernu by przekonać ich o konieczności utrzymania płac w 2016 roku na dotychczasowym poziomie. - Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat - ucina krótko Andrzej Trzciński, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.