Grecja: Ujawniono deklaracje majątkowe i dochody polityków. Społeczeństwo oburzone

0 0
Grecja: Ujawniono deklaracje majątkowe i dochody polityków. Społeczeństwo oburzone
Deklaracje majątkowe zostały ujawnione w chwili, kiedy rząd wprowadza kolejne podwyżki podatków oraz drastyczne cięcia przyszłych emerytur (fot.pixabay.com)

• Ujawnione zostały dochody i stan majątkowy greckich polityków z 2012 roku.
• Chociaż grecki premier Aleksis Tsipras figuruje jako jeden z "biedniejszych" na liście, jego ministrowie, którzy prowadzą negocjacje z wierzycielami - są wśród najbogatszych.
• Grecy są oburzeni deklaracjami majątkowymi deputowanych.

Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos posiada zgodnie z deklaracją spore konta w brytyjskich bankach, a jego roczny dochód cztery lata temu wynosił prawie 200 tysięcy euro. Natomiast Jorgos Stafakis, minister ekonomii ma w bankach w Grecji i na Cyprze 2 miliony euro i jest właścicielem lub współwłaścicielem ponad 50u nieruchomości. Oprócz bogatych deputowanych skrajnie lewicowej Syrizy, na szczycie listy znajduje się też Panos Kammenos, przewodniczący ANEL-u, współkoalicjanta Syrizy.

Czytaj też: Ile zarabiają liderzy ugrupowań politycznych?

Deklaracje majątkowe zostały ujawnione w chwili, kiedy rząd wprowadza kolejne podwyżki podatków oraz drastyczne cięcia przyszłych emerytur. Dimitris, drobny przedsiębiorca, mówi, że politykom łatwo wprowadza się kolejne oszczędności.

"Ci ludzie żyją w innym świecie i nie rozumieją tego, że my musimy wyżyć za 800 euro, mając dwójkę dzieci i kredyt na mieszkanie. Nie wiedzą, jak to jest pracować przez cały dzień i nie móc się z tego utrzymać. My walczymy o przetrawanie" - podkreśla Dimitris i dodaje, że jego jak i społeczeństwo oburza także fakt, że politycy trzymają swoje pieniądze za granicą.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.