Gdzie emerytury są najniższe, a gdzie najwyższe?

Przeciętna miesięczna emerytura i renta brutto z pozarolniczego systemu ubezpieczeń społecznych w 2013 r. wyniosła 1921,25 zł i była o 5,5 proc. wyższa niż przed rokiem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdzie emerytury są najniższe, a gdzie najwyższe?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)

www.portalsamorzadowy.pl

15 kwi 2014 13:00


W województwie śląskim przeciętna emerytura w IV kwartale 2013 roku mieściła się w przedziale 1,92 tys. – 2,28 tys. zł. Było to jedyny województwo w którym była wyższa niż średnia krajowa wynosząca 1,92 tys. zł -  wynika z najnowszego raportu GUS - Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województw w  IV kwartale 2013 roku.

W granicach średniej mieściły się emerytury mieszkańców mazowieckiego, pomorskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego.

Świadczenia do 1,7 tys. zł średnio pobierali emeryci z świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W 2013 r. zanotowano trwający od 4 lat spadek przeciętnej liczby emerytów i rencistów Podobnie jak w latach poprzednich, głębszy był spadek przeciętnej liczby emerytów i rencistów pobierających świadczenia w ramach systemu rolniczego niż w systemie ubezpieczeń pracowniczych.

Cały artykuł i szczegółowe dane zobacz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.