Finansiści w cenie. Najlepsza trójka zarabia powyżej 6 tys. zł miesięcznie

0 0
Finansiści w cenie. Najlepsza trójka zarabia powyżej 6 tys. zł miesięcznie
Fot. fotolia

Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele czynników. Jednym z nich może być fakt, że połowa z nich samodzielnie podejmuje z szefem rozmowy o podwyżce.

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, dotyczące wysokości zarobków w obszarze finansów w 2014 roku, najlepiej opłacane były osoby na stanowisku doradcy korporacyjnego ds. średnich i dużych przedsiębiorstw w bankowości. Miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wyniosło przeciętnie 7 664 złotych netto.

Czytaj też: Dobry finansista na wagę złota. Pracodawcy mają coraz większe wymagania

Z kolei osoby na stanowisku business controllera zarabiają przeciętnie 6 840 złotych netto. W pierwszej trójce najlepiej zarabiających jest także dealer walutowy w bankowości, z przeciętnymi zarobkami w wysokości 6 667 złotych netto miesięcznie.

Rozmowy o podwyżkach

Jak pokazują dane przedstawione w raporcie Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu”, finansiści potrafią nie tylko świetnie kalkulować, ale i doskonale negocjować swoje własne wynagrodzenie. Połowa z nich (50 proc.) podejmuje rozmowy o podwyżce z własnej inicjatywy. To duży odsetek w porównaniu do całej populacji pracujących Polaków, gdzie tylko 38 proc. osób samemu zaczyna taką rozmowę.

Czytaj też: Zarobki dyrektorów finansowych w Polsce

Wyniki raportu pokazują, że 55 proc. finansistów deklaruje podjęcie tematu podwyżki z szefem w momencie, gdy wzrośnie zakres ich obowiązków, a 27 proc. gdy dowie się, że inna osoba na ich stanowisku zarabia więcej. Niewiele mniej, bo 24 proc., idzie do szefa z prośbą o wzrost wynagrodzenia zaraz po osiągnięciu sukcesu w pracy.

Stres towarzyszący finansistom w ich codziennej pracy nie odpuszcza także w momencie rozmowy o podwyżce - prawie 60 proc. finansistów odczuwa zdenerwowanie podczas rozmowy o podwyżce.

Jakie benefity otrzymują specjaliści ds. finansów?

Najnowsze dane serwisu zarobki.pracuj.pl dotyczące benefitów oferowanych przez pracodawców pokazują, że aż 66 proc. finansistów otrzymuje dodatkowe świadczenia. To duży odsetek w porównaniu do całej populacji aktywnych zawodowo Polaków, gdzie 55 proc. deklaruje otrzymywanie benefitów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.