Dzik, Impel: To ostatni rok tanich usług outsourcingowych. Zaczyna się rynek pracownika

- Mijający rok jest ostatnim, w którym usługi outsourcingowe są tak nisko wynagradzane - ocena Bogdan Dzik, prezes jednostki biznesowej Impel Facility Management.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzik, Impel: To ostatni rok tanich usług outsourcingowych. Zaczyna się rynek pracownika

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

22 paź 2015 16:13


Zdaniem Dzika wzrost wynagrodzeń w tym sektorze związany jest m.in. ze zmianą przepisów i wejściem w pełnym wymiarze od stycznia 2016 roku, w ozusowanie umów.

- Taka zmiana spowoduje drastyczny wzrost kosztów w usługach prostych. Do tej pory w tych rodzajach usług firmy korzystały z umów zleceń, które nie były ozusowane. Dlatego ich koszty były niskie. To się jednak zmienia od stycznia 2017 roku - wyjaśnia Dzik.

Dodał również, że na wzrost kosztów w tym sektorze wpłynie także zmiana na rynku pracy.

- W tym roku bezrobocie spadło poniżej 10 proc., co zmieniło rynek pracy z pracodawcy na rynek pracownika. Już dziś odczuwalny jest brak pracowników gotowych do wykonywania prostych prac. Taka zmiana musi odbić się na wynagrodzeniach, które zdecydowanie będą rosnąć. Już dziś niemalże na każdym obiekcie, który obsługujemy brakuje nam pracowników. Mamy wysoką rotację, co odbija się negatywnie na jakości usług. Stąd konieczne jest negocjowanie kosztów ze szpitalami - podkreśa Dzik.

Więcej czytaj na rynkuzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.