Duże firmy płacą najlepiej. Połowa zatrudnionych zarabia ponad 4,7 tys. zł

0 0

Okazuje się, że bardziej opłaca się pracować w dużej firmie, a im wyższe stanowisko - tym większe różnice płacowe.

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak wynika, że w 2013 roku najwięcej zarabiali pracownicy największych firm - zatrudniających tysiąc i więcej osób. Wynagrodzenie połowy z nich przekraczało 4 700 zł brutto miesięcznie.

Na przeciwnym biegunie pod względem zarobków znajdowali się pracownicy najmniejszych firm, które zatrudniały do dziewięciu osób włącznie. Mediana płac zatrudnionych tam pracowników wynosiła 3 tys. zł brutto miesięcznie. Najgorzej wynagradzani nie otrzymywali nawet 2 100 zł brutto miesięcznie.

Połowa dyrektorów zatrudnionych w wielkich przedsiębiorstwach otrzymywała miesięcznie przynajmniej 17 tys. zł. To właśnie na tym szczeblu różnice w zarobkach były największe - mediana ich wynagrodzeń była ponad dwukrotnie wyższa od mediany wynagrodzeń dyrektorów pracujących w mikroprzedsiębiorstwach, która wyniosła 8 tys. zł.

Wśród specjalistów osoby pracujące w firmach liczących ponad 1 000 pracowników zarabiały 5 tys. zł. O 10 proc. niższą pensje otrzymywali specjaliści zatrudnieni w dużych firmach.

Najmniejsze różnice w zarobkach względem wielkości firmy wystąpiły u pracowników szeregowych. Na stanowiskach wykonawczych w wielkim przedsiębiorstwie zarabiali oni jedynie 800 zł więcej niż w firmie mikro.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.