Duże firmy płacą najlepiej. Połowa zatrudnionych zarabia ponad 4,7 tys. zł

Okazuje się, że bardziej opłaca się pracować w dużej firmie, a im wyższe stanowisko - tym większe różnice płacowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duże firmy płacą najlepiej. Połowa zatrudnionych zarabia ponad 4,7 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 sie 2014 11:30


Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak wynika, że w 2013 roku najwięcej zarabiali pracownicy największych firm - zatrudniających tysiąc i więcej osób. Wynagrodzenie połowy z nich przekraczało 4 700 zł brutto miesięcznie.

Na przeciwnym biegunie pod względem zarobków znajdowali się pracownicy najmniejszych firm, które zatrudniały do dziewięciu osób włącznie. Mediana płac zatrudnionych tam pracowników wynosiła 3 tys. zł brutto miesięcznie. Najgorzej wynagradzani nie otrzymywali nawet 2 100 zł brutto miesięcznie.

Połowa dyrektorów zatrudnionych w wielkich przedsiębiorstwach otrzymywała miesięcznie przynajmniej 17 tys. zł. To właśnie na tym szczeblu różnice w zarobkach były największe - mediana ich wynagrodzeń była ponad dwukrotnie wyższa od mediany wynagrodzeń dyrektorów pracujących w mikroprzedsiębiorstwach, która wyniosła 8 tys. zł.

Wśród specjalistów osoby pracujące w firmach liczących ponad 1 000 pracowników zarabiały 5 tys. zł. O 10 proc. niższą pensje otrzymywali specjaliści zatrudnieni w dużych firmach.

Najmniejsze różnice w zarobkach względem wielkości firmy wystąpiły u pracowników szeregowych. Na stanowiskach wykonawczych w wielkim przedsiębiorstwie zarabiali oni jedynie 800 zł więcej niż w firmie mikro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.