Do końca roku comiesięczne premie w Rafamecie

Comiesięczna premia wynosząca średnio 170 zł brutto będzie wypłacana do końca roku pracownikom Fabryki Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Do końca roku comiesięczne premie w Rafamecie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 paź 2015 11:54


W połowie roku, po kilku miesiącach negocjacji płacowych w fabryce podpisane zostało porozumienie w sprawie wypłaty premii dla załogi w lipcu i w sierpniu, średnio po 170 zł brutto. Były one swego rodzaju rekompensatą za brak podwyżek płac zasadniczych.

Związkowcy z zakładowej Solidarności już wtedy zapowiadali, że we wrześniu chcą wznowić rozmowy i będą dążyć do tego, aby te premie były wypłacane do końca roku.

- Początkowo pracodawca w ogóle nie chciał o tym słyszeć. Tłumaczył, że portfel zamówień dla naszej fabryki wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ostatecznie udało nam się jednak osiągnąć cel - mówi Jan Filas, przewodniczący Solidarności w Rafamecie.

Filas podkreślą, że zakładowa Solidarność już od dłuższego czasu skutecznie negocjuje z pracodawcą wypłaty premii i okazjonalnych nagród, bo to jedyny sposób na zrekompensowanie załodze braku podwyżek płac zasadniczych.

Fabryka Obrabiarek Rafamet zatrudnia ponad 360 pracowników. Zakład produkuje wielkogabarytowe obrabiarki specjalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.