Denso Tychy: Pracownicy dostaną podwyżki

0 0
Denso Tychy: Pracownicy dostaną podwyżki
Wypłaty pracowników Denso zwiększą się także o kolejne 10 zł miesięcznie (fot.solidarnosckatowice.pl)

Płace pracowników tyskiego Denso wzrastają o 130 zł miesięcznie (z 18-proc. premią, czyli o 110,17 zł do stawki). Podwyżka jest w równej wysokości dla wszystkich, a dodatkowo wraz z najbliższą wypłatą zatrudnieni otrzymają po 780 zł jej wyrównania od początku roku.

Premie do 2 tys. zł

Podpisane 16 lipca 2015 r. porozumienie płacowe przewiduje również wprowadzenie w tej spółce premii rocznej, która maksymalnie może wynosić 2 tys. zł, a jej gwarantowana wysokość to 520 zł, wypłacana w kwartalnych zaliczkach po 130 zł każda.

- Zasady wpłaty premii w Denso są zatem zbliżone do nowej kwartalnej premii fiatowskiej, z tym jednak, że zarówno jej gwarantowana, jak i maksymalna wysokość jest równa dla wszystkich, a nie uzależniona od kategorii zaszeregowania (grupowanej w FCA Poland w tzw. obszary zawodowe). Jednocześnie wprowadzenie zbiorowej podwyżki i nowej premii w Denso nie wiązało się z zablokowaniem możliwości wzrostu płac zasadniczych w najbliższych latach. W tej spółce nie wykluczono prowadzenia rozmów płacowych przed końcem 2018 (jak miało to miejsce w FCA Poland, a tym samym nie zamrożono wysokości wynagrodzeń - informuje Solidarność.

Podwyżki także indywidualne

Jak przypomina związek w tyskim Denso oprócz obecnej podwyżki zbiorowej ponad połowa pracowników produkcyjnych (dokładnie 114 osób) otrzymała w pierwszym kwartale – w czasie prowadzonej przez Solidarność batalii o wzrost płac podwyżki indywidualne po 180 zł. Wynagrodzenia tej grupy zwiększyły się zatem w sumie o 310 zł.

Zgodnie z porozumieniem płacowym wypłaty pracowników Denso zwiększą się także o kolejne 10 zł miesięcznie.

- Jednak już nie za sprawą podwyżek, lecz wliczenia do wynagrodzenia tzw. świadczeń rzeczowych, które w tej spółce miały postać serwowanej załodze herbaty z cukrem. Jak przekonywała dyrekcja zapewnienie napoju wiązało się ze sporymi problemami logistycznymi (m.in. ze względu na to, że artykułów spożywczych nie wolno przechowywać w ogólnym magazynku, a oddzielnego pomieszczenia dla paru paczek cukru nie było). Dlatego też teraz każdy o herbatę (lub inny napój) będzie musiał zadbać sam, ale w zamian dostanie co miesiąc dodatkową "dychę" - podaje Solidarność.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.