Coraz więcej pracujących Niemców nie potrafi związać końca z końcem

Są czynni zawodowo, ale nie potrafią przetrwać do pierwszego. W Niemczech coraz mniej osób potrafi się utrzymać z pensji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej pracujących Niemców nie potrafi związać końca z końcem

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 sty 2015 10:43


Jak wynika z danych niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego pod koniec 2013 roku aż 3,1 mln pracowników zarabiało poniżej progu ubóstwa. Dla porównania w 2008 r. do tej grupy należało 2,5 mln ludzi.

Czytaj też: Monika Smulewicz: Polskie firmy płacą pracownikom zbyt mało

Granica ta wynosi ok. 60 proc. wysokości średniej płacy, czyli dwa lata temu wynosiła ona 979 euro netto dla singli i 2056 euro dla czteroosobowej rodziny.

Czytaj też: Niskie pensje nie pozwalają Polakom na realizację swoich potrzeb

Jak informuje „Deutsche Welle” 379 tys. osób posiadających pracę nie ma z czego zapłacić czynszu, 417 tys. nie stać na odpowiednie ogrzewanie, a 538 tys. oszczędza na jedzeniu - je pełnowartościowy posiłek tylko co drugi dzień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Hatajoga 2015-01-28 12:03:15

A jak ma być, skoro w prawie każdym państwie, a w Polszcze to w bardzo dużej szczególności większa połowa społeczeństwa niczego nie produkuje, nie wytwarza ŻADNEJ WARTOŚCI DODANEJ a tylko okrada tą mniejszą połowę, tzw. WYROBNIKÓW SYSTEMOWYCH z ich głodowych pensji!!! Na tych właśnie łotrów spod ciemnej gwiazdy pracują naiwniacy! Na tych bandziorów w cieniu prawa pracują, za jakieś marne obietnice bez pokrycia, że będą mieli "darmowy" pogrzeb, bo o godziwej emeryturze mowy być nie może, bo by ryży zbój do Brukselki nie uciekł był z tonącego okrętu, któremu sam dziurę w burcie wywiercił!!! A do tego idioty, któren wymyślił to pole do pisania komentarzy, żebyś do końca życia musiał u Bauera pisać komentarze właśnie w takim polu!!!