Co region, to inny benefit. Na co mogą liczyć pracownicy poszczególnych województw?

0 0

Częstotliwość przyznawania dodatkowych świadczeń przez pracodawców różni się nie tylko w branżach, ale i województwach. Sprawdźcie na co mogą liczyć pracownicy w poszczególnych regionach Polski.

Jak pokazują dane zawarte w raporcie Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, ponad 45 proc. z nas nie otrzymuje od pracodawcy benefitów w postaci dodatkowych świadczeń. Analizując poszczególne regiony, dane te przedstawiają się jednak zupełnie inaczej, w zależności od województwa.

Jak się okazuje, benefity można otrzymać najczęściej w mazowieckim – aż 65 proc. pracowników z tego regionu tak zadeklarowało. Zaraz po tym województwie znajduje się dolnośląskie – gdzie 63 proc. pracowników otrzymuje dodatki do pensji.

Czytaj też: Darmowe posiłki, masaże, tygodnie płatnego urlopu na start… Te firmy dają Amerykanom takie rzeczy, że można zazdrościć

W pierwszej czwórce znajdziemy także województwo małopolskie i warmińsko-mazurskie (61 proc.). Na największy brak benefitów mogą narzekać z kolei mieszkańcy świętokrzyskiego, gdzie tylko 45 proc. pracowników otrzymuje takie świadczenia.

Pracodawcy w trosce o zdrowie

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, największą popularnością wśród benefitów, jakie oferowane są pracownikom, cieszą się te, które związane są ze zdrowiem. Wśród nich, ubezpieczenie na życie oferowane jest najczęściej – największy odsetek odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim (32 proc.), małopolskim (23 proc.), lubuskim (22 proc.) i dolnośląskim (21 proc.). Najrzadziej jest ono oferowane z kolei w zachodniopomorskim (16 proc.).

Czytaj też: Pieniądze to nie wszystko. Oto najpopularniejsze benefity w Polsce

Największy odsetek osób otrzymujących świadczenie w postaci prywatnej opieki medycznej odnotowano w województwie mazowieckim (44 proc.), małopolskim (33 proc.), dolnośląskim (31 proc.) i pomorskim (26 proc.). Z kolei pracodawcy ze świętokrzyskiego przyznają je najrzadziej – jedynie 8 proc. pracownikom z tego województwa.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.