Co czwarty menedżer z tytułem MBA zarabia więcej niż 23 tys. zł miesięcznie

0 0
Co czwarty menedżer z tytułem MBA zarabia więcej niż 23 tys. zł miesięcznie
Fot. fotolia

Przeciętne wynagrodzenie menedżera z tytułem MBA jest trzykrotnie wyższe niż średnia pensja osoby z tytułem magistra. Sprawdźcie, ile dają studia MBA.

Absolwenci Magisterskich Studiów Menedżerskich (Master of Business Administration, MBA) zarabiali w 2013 roku przeciętnie 15 tys. zł brutto miesięcznie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. Jest to kwota ponad trzykrotnie większa niż przeciętne wynagrodzenie osób z tytułem magistra, które wyniosło w 2013 roku 4 500 zł brutto miesięcznie.

Czytaj też: Tak się studiuje MBA w Austrii. Kampus na miarę siedziby Google?

Spośród menedżerów posiadających tytuł MBA, 25 proc. najlepiej wynagradzanych zarabiało w 2013 roku powyżej 23 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei najsłabiej opłacane 25 proc. absolwentów MBA zarabiało poniżej 9 550 zł brutto miesięcznie.

Osoby z tytułem MBA otrzymywały najwyższe wynagrodzenia w województwie mazowieckim. Mediana ich wynagrodzeń wynosiła 18 tys.. O 3 tys. zł mniej zarabiali menedżerowie pracujący na terenie województw: pomorskiego i śląskiego, a o 5 tys. zł mniej – mieszkańcy Dolnego Śląska, Małopolski i Wielkopolski.

Czyta też: Oto profil polskiego studenta MBA

Przeciętne wynagrodzenie absolwentów studiów MBA pracujących w przemyśle ciężkim wyniosło 16 300 zł. Nieco mniej zarabiali zatrudnieni w przemyśle lekkim i handlu. Mediana ich płac wynosiła 15 tys. zł. Niższe o 1 tys. zł wynagrodzenie otrzymywali menedżerowie pracujący w branży IT.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Tak , bylam na jednym module MBA i 80% uczestnikow mialo sponsorowane studia przez pracodawcow-bo kogo stac na 40tys za nauke. Firmy w ten sposob doceniaja i podpisuja umowy lojalnosciowe z menagerami. Poza tym w mojej grupie wszyscy uczestnicy byli juz managerami , dyrektorami lub wlascicielami firm.
  • czy badano JAKIE zarobki mieli PRZED rozpoczęciem studiów?Spora bowiem część studia rozpoczyna JAKO TOP MANAGEROWIE i jeśli awansuje to w ramach tej grupy zarobkowej

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.