Co czwarty menedżer z tytułem MBA zarabia więcej niż 23 tys. zł miesięcznie

Przeciętne wynagrodzenie menedżera z tytułem MBA jest trzykrotnie wyższe niż średnia pensja osoby z tytułem magistra. Sprawdźcie, ile dają studia MBA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co czwarty menedżer z tytułem MBA zarabia więcej niż 23 tys. zł miesięcznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk, mat. pras.

4 lis 2014 9:58


Absolwenci Magisterskich Studiów Menedżerskich (Master of Business Administration, MBA) zarabiali w 2013 roku przeciętnie 15 tys. zł brutto miesięcznie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. Jest to kwota ponad trzykrotnie większa niż przeciętne wynagrodzenie osób z tytułem magistra, które wyniosło w 2013 roku 4 500 zł brutto miesięcznie.

Czytaj też: Tak się studiuje MBA w Austrii. Kampus na miarę siedziby Google?

Spośród menedżerów posiadających tytuł MBA, 25 proc. najlepiej wynagradzanych zarabiało w 2013 roku powyżej 23 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei najsłabiej opłacane 25 proc. absolwentów MBA zarabiało poniżej 9 550 zł brutto miesięcznie.

Osoby z tytułem MBA otrzymywały najwyższe wynagrodzenia w województwie mazowieckim. Mediana ich wynagrodzeń wynosiła 18 tys.. O 3 tys. zł mniej zarabiali menedżerowie pracujący na terenie województw: pomorskiego i śląskiego, a o 5 tys. zł mniej – mieszkańcy Dolnego Śląska, Małopolski i Wielkopolski.

Czyta też: Oto profil polskiego studenta MBA

Przeciętne wynagrodzenie absolwentów studiów MBA pracujących w przemyśle ciężkim wyniosło 16 300 zł. Nieco mniej zarabiali zatrudnieni w przemyśle lekkim i handlu. Mediana ich płac wynosiła 15 tys. zł. Niższe o 1 tys. zł wynagrodzenie otrzymywali menedżerowie pracujący w branży IT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Poti 2014-11-04 18:33:11

Tak , bylam na jednym module MBA i 80% uczestnikow mialo sponsorowane studia przez pracodawcow-bo kogo stac na 40tys za nauke. Firmy w ten sposob doceniaja i podpisuja umowy lojalnosciowe z menagerami. Poza tym w mojej grupie wszyscy uczestnicy byli juz managerami , dyrektorami lub wlascicielami firm.

jang. 2014-11-04 15:28:40

czy badano JAKIE zarobki mieli PRZED rozpoczęciem studiów?Spora bowiem część studia rozpoczyna JAKO TOP MANAGEROWIE i jeśli awansuje to w ramach tej grupy zarobkowej