Chcesz dobrze zarabiać? Pracuj w lesie albo pod ziemią

Praca na kopalni, w rafinerii, energetyce, mediach i w Lasach Państwowych przynosi w Polsce największe zarobki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcesz dobrze zarabiać? Pracuj w lesie albo pod ziemią

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

19 gru 2013 9:11


"Dziennik Gazeta Prawna" stworzył ranking branż, w których zarabia się w Polsce najwięcej. Z analizy dziennika wynika, że najlepiej płacą rafinerie i koksownie - średnio 7597 zł (według danych GUS). Na drugim miejscu najlepiej wynagradzanych pracowników w Polsce znaleźli się zatrudnieni w wydawnictwach, mediach i branży telekomunikacyjnej - zarabiają średnio 6,7 tys. zł miesięcznie.

W pierwszej trójce najlepiej wynagradzanych nie zabrakło również górników węgla kamiennego i brunatnego z zarobkami w wysokości prawie 6,3 tys. zł - podaje dziennik. Zaskoczeniem dla autorów rankingu były jednak wysokie wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w Lasach Państwowych - okazuje się, że w ubiegłym roku zarabiali oni więcej od górników - 6987 zł miesięcznie.

Jak informuje dziennik, przeciętne miesięczne zarobki w pięciu najlepiej opłacanych branżach są aż o 2,2 tys. zł wyższe od średniej w sektorze przedsiębiorstw. Najniższe płace występują w branżach związanych z produkcją odzieży, wyrobów skórzanych oraz tekstylnych - wynoszą średnio 2,1-2,6 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.