Byli pracownicy spółki Alpine upominają się o wynagrodzenia

• Byli pracownicy spółki Alpine Construction Polska, którzy brali udział w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie,wystosowali list otwarty do ministra sportu i turystyki Witolda Bańki.
• Upominają się w nim o zaległe wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Byli pracownicy spółki Alpine upominają się o wynagrodzenia

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

6 kwi 2016 10:03


W liście otwartym podkreślono, że wcześniejsze apele byłych pracowników Alpine ws. rozliczenia należności związanych z inwestycją nie spotkały się z należytym odzewem.

- Ponownie wnosimy, by w ramach ugody przede wszystkim spłacone zostały nasze należności pracownicze wraz z odsetkami ustawowymi zgodnie z prawomocnymi wyrokami sądów - czytamy w liście.

- Apelujemy by Państwo Polskie w pierwszej kolejności zadbało i ochroniło Nas, obywateli tego kraju, a nie międzynarodowe spółki, które jak można przypuszczać, otrzymane w ramach ugody pieniądze wyprowadzą za granicę, nie regulując swoich należności wobec nas - polskich pracowników, a także wobec polskich kontrahentów oraz Skarbu Państwa - czytamy również.

Pod listem podpisało się 36 osób, a łącznie zaległych wynagrodzeń nie otrzymało wciąż ok. 150 byłych pracowników Alpine Construction Polska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.