www.raportplacowy.pl

Branża IT: poniżej 5 tys. zł zarobki nie schodzą

0 0
Branża IT: poniżej 5 tys. zł zarobki nie schodzą

Advisory Group TEST Human Resources opublikował najnowszy raport płacowy. Pracownicy z branży IT nie mają na co narzekać, rzadko kto dostaje poniżej 5 tys. zł miesięcznie.

Z Raportu płacowego "Wiosna 2013" opracowywanego przez Advisory Group TEST Human Resources wynika, że w branży IT na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach.

Średnia ich zarobków nie schodzi poniżej 8 tys. zł. I tak np. dyrektor IT średnio zarabia 17318 zł, kierownicy odpowiadający za wsparcie techniczne dostają średnio 11457 zł, kierownicy ds. tworzenia aplikacji - 9571 zł, odpowiedzialni za testy oprogramowania - 8408 zł, a kierownicy ds. administrowania systemami mogą spodziewać się średnio zarobku w wysokości 8 379 zł (więcej na załączonym wykresie).

Firmy pytane o szczegóły dotyczące celów, zadań i wymagań stawianych kandydatom obejmującym te stanowiska wskazywały głównie na planowanie, koordynację i nadzór nad działaniami w powierzonych im zespołach pracowników, organizowanie ich pracy, jej weryfikację, a także zarządzanie procesami wdrożeń nowych rozwiązań i aplikacji u klienta.

Dyrektorzy działów IT są odpowiedzialni za rozwój strategii i funkcjonowanie obszaru IT. Zwykle mają też wpływ na strategię całej firmy i są członkami jej zarządu.

Komu w IT się nie przelewa?

Spośród 26 stanowisk w branży IT, tylko w czterech przypadkach średnia wynagrodzeń wynosi mniej niż 5 tys. zł. Z danych raportu wynika, że najniższe pensje otrzymują osoby zatrudnione jako testerzy oprogramowania (4966 zł), specjaliści wsparcia technicznego (średnio 4438 zł), graficy (4328 zł) i serwisanci komputerowi (2922 zł).

Z kolei comiesięczna wypłata blisko 70 proc. zatrudnionych w branży IT przekracza kwotę 6 tys. zł.

Duża jest także rozpiętość zarobków na tych samych stanowiskach. W wybranych firmach pensje pracowników mogą wahać się nawet o kilka tysięcy złotych. Minimalne wynagrodzenie administratora aplikacji (w tym SAP) może wynieść od 4754 zł w jednym przedsiębiorstwie do nawet 7427 zł w innym.

Nie mogą porównywać się także specjaliści ds. infrastruktury zatrudnieni w dwóch różnych firmach. W ich przypadku pensja jednego może być blisko dwukrotnie wyższa od pensji drugiego. Jak wynika z danych pracownicy zatrudnieni na tych stanowiskach najmniej zarabiają nieco ponad 5 tys. zł, najwięcej ponad 10 tys. zł. Podobna sytuacja jest w przypadku inżyniera bezpieczeństwa IT, który w jednej firmie może zarabiać blisko 6 tys. zł, a w innej ponad 9 tys. zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.