Biedronka winna byłym pracownikom 290 mln zł? Sieć się tłumaczy

0 0
Biedronka winna byłym pracownikom 290 mln zł? Sieć się tłumaczy
Biedronka bada dostępne kroki prawne w celu uniemożliwienia Stowarzyszeniu rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji (Biedronka, fot. zelaznastudio.pl)

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi - Biedronka uruchomiło licznik zadłużenia tej sieci dyskontów w stosunku do jej byłych pracowników. Jest na nim ponad 290 mln zł. Firma zapewnia jednak, że długu nie ma, to manipulacja.

- Już w 2003 roku pani Bożena Łopacka obliczyła, iż Biedronka na skutek fałszowania ewidencji czasu pracy nie wypłaciła pracownikom za pracę w nadgodzinach ok. 125 mln zł. Kwotę tę potwierdził wyrok Sądu Najwyższego. Sąd potwierdził również, że wyzysk pracowników był planowy, a oszukiwanie dostawców było elementem strategii działania Biedronki - przekonuje Stowarzyszenie na łamach "Gazety Wyborczej".

Do tych 125 mln zł Stowarzyszenie doliczyło odsetki. I nadal je dolicza, bo licznik uruchomiony w połowie tego tygodnia ciągle bije. Biedronka - ich zdaniem - jest od wielu lat bezkarna, bo parasol ochronny nad siecią rozciągnęły "najwyższe władze PO". Jednym z przejawów tego stanu rzeczy ma być order przyznany dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) Pedro Pereira da Silvie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tyle ma do powiedzenia Stowarzyszenie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Co na to sieć? Biedronka odpowiada, że bada dostępne kroki prawne w celu uniemożliwienia Stowarzyszeniu rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (5)

 • Wyrok Sądu jest rozpowszechnianiem nieprawdziwej informacji? Czegoś nie rozumiem ...... To Biedronka niewinna?
 • Tak wygląda kapitał zachodni wspierany przez tych co chcieli ich odznaczać dajcie im jeszcze odznaczenia i pełną władzę a wtedy z poparciem zniszczą wszystkie Polskie sklepy i cały rodzimy biznes
 • A że tak zapytam... Czy to stowarzyszenie zajmuje sie tez innymi sieciami marketów? Bo z mojej wiedzy wiem że zdecydowana większość okrada pracowników. Czy z kolei inne sieci są pozostawione w spokoju bo są wyróżnione w jakiś sposób przez stowarzyszenie? Nie wiem jak było w Biedronce kiedyś ale wiem ze dziś jest to najlepszy pracodawca pośród innych sieci sklepów.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.