Biedronka podnosi płacę minimalną. Podwyżki dla kilku tysięcy pracowników

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka zdecydował się podnieść płacę minimalną do poziomu 2 tys. zł brutto - informuje agencja ISB News.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka podnosi płacę minimalną. Podwyżki dla kilku tysięcy pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/IBS News

15 kwi 2013 16:30


Po podwyżce pensja podstawowa będzie o 25 proc. wyższa od krajowej płacy minimalnej. Obecnie Biedronka zatrudnia 40 tys. osób w całej Polsce - do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 45 tys.

Czytaj też: Biedronka sercem Jeronimo Martins

Podwyżka płacy może dotyczyć około kilkunastu procent wszystkich zatrudnionych w sieci pracowników. Do tej pory najniższa pensja w Biedronce wynosiła 1870 zł brutto, z kolei najniższa krajowa płaca w Polsce to obecnie 1600 zł brutto - donosi IBS News.

Podstawową formą zatrudnienia na wszystkich stanowiskach w spółce jest umowa o pracę i wszyscy pracownicy sieci Biedronka są objęci systemem premiowym i otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Sebek 2013-09-12 23:21:49

Serio, jak poczytałem w necie np. na gowork.pl/opinie_czytaj,27750 o biedronce to się zdziwiłem. Na start dwa tysiące? Super!

Edward Gollent 2013-04-16 12:35:30

I bardzo dobrze, dowodzi to że warto działać. Trzeba przecież jakoś ratować twarz, czy to przypadek, że takie decyzje Biedronka podejmuje po upublicznieniu przez Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi – Biedronka 125 milionowego długu, który Biedronka zaciągała nie pytając o zgodę pracowników. Przypomnijmy, dług powstawał na skutek planowego wyzysku tysięcy w zdecydowanej większości polskich kobiet, naszych matek, żon, sióstr i córek. Wyzysku realizowanego również metodami przestępczymi , czego dowodzą liczne prawomocne wyroki sądów karnych, skazujących osoby zarządzające siecią Biedronka. A może by tak obecny zarząd Biedronki podpowiedział jej portugalskiemu właścicielowi Aleksandrowi Soares Dos Santos, że dopóki nie uderzy się w pierś, publicznie nie przeprosi za lata wyzysku, nie rozliczy się z pracownikami i dostawcami, twarzy nie uratuje. A tak na marginesie, kim jest osoba, czy są osoby, które wsadzają rękę do czyjejś kieszeni i zabierają chociażby złamany grosz? Przewodniczący Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka Edward Gollent