BCC, wynagrodzenia: Brytyjska telewizja ujawni zarobki najlepiej opłacanych pracowników

0 0
BCC, wynagrodzenia: Brytyjska telewizja ujawni zarobki najlepiej opłacanych pracowników
Na liście najlepiej zarabiających pracowników BBC znajdą się zapewne dobrze znani gospodarze programów informacyjnych, rozrywkowych i sportowych (Studio BBC, fot.wikipedia.org/Filckr/Adele Prince)

• Brytyjska telewizja BBC, będąca publicznym nadawcą, będzie musiała ujawniać płace swoich pracowników, którzy zarabiają więcej niż 150 tys. funtów szterlingów rocznie.
• Decyzję w tej sprawie podjął brytyjski rząd - informuje agencja Associated Press.

Według minister ds. kultury, mediów i sportu Karen Bradley jest to podyktowane względami "otwartości i przejrzystości". Z kolei BBC twierdzi, że utrudni jej to utrzymanie najbardziej utalentowanych pracowników. Jeszcze w zeszłym miesiącu rzecznik BBC ostrzegał, że publikowanie zarobków gwiazd tej korporacji dawałoby przewagę jej konkurentom, którzy mogliby im oferować lepsze warunki finansowe.

AP pisze, że na liście najlepiej zarabiających pracowników BBC znajdą się zapewne dobrze znani gospodarze programów informacyjnych, rozrywkowych i sportowych.

Czytaj też: Telewizja publiczna ujawniła pensje kierownictwa

BBC jest finansowana głównie z abonamentu i - jak podkreśla AP - nie jest kontrolowana przez państwo. Jednak rząd określa statut BBC, odnawiany co dziesięć lat; obecny wygasa 31 grudnia 2016 r.

W czwartek (15 września) rząd opublikował projekt nowego statutu. Jak podaje AP, zrezygnowano w nim z wymogu, by większość członków nowo tworzonej rady nadzorczej BBC była powoływana przez rząd. BBC wskazywała, że mogłoby to prowadzić do ingerencji władz w decyzje redakcyjne. W projekcie znalazł się natomiast m.in. wymóg publikowania w dorocznych sprawozdaniach danych o płacach najwyżej wynagradzanych pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.