wnp.pl

BASF: 4,2 mln euro premii dla pomysłowych pracowników

0 0
BASF: 4,2 mln euro premii dla pomysłowych pracowników

Dzięki swoim pomysłowym pracownikom, firma BASF zaoszczędziła ponad 50 milionów euro we wszystkich swoich zakładach na świecie.

W ubiegłym roku największy koncern chemiczny na świecie wdrożył prawie 20 tys. propozycji ulepszeń zaproponowanych przez pracowników. Otrzymali oni wysokie premie, na łączną kwotę 4,2 mln euro.

Zmobilizowanie załogi do pracy nad ulepszaniami opłaca się zarówno firmie jak i samym zatrudnionym.

W samym tylko BASF Verbund w Ludwigshafen wdrożono 7 tys. pomysłów. Dzięki nim pracownicy placówki przyczynili się do zaoszczędzenia ponad 30 milionów euro dla firmy w 2012 roku.

Jedna dwunasta zaoszczędzonej kwoty to efekt prac trzech pracowników zakładów produkujących rozpuszczalniki (Augusta Sadowskiego, Udo Storck’a i Willi’ego Haag’a).

Ich propozycja polegała na przebudowie chłodnicy powietrza w taki sposób, by w pełni wykorzystać zdolności produkcyjne zakładu nawet w czasie wysokich temperatur panujących na zewnątrz. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na niewystarczający poziom chłodzenia i kondensacji.

Teraz firma BASF może realizować duże zamówienia na dostawy rozpuszczalników latem, a wspomniani pracownicy mogą cieszyć się z rekordowych premii wynoszących 170 000 euro.

Warto dodać, że BASF to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Rokrocznie jej pracownicy zgłaszają do opatentowania ponad tysiąc rozwiązań.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.