ARiMR odrzuca zarzuty pracowników

0 0
ARiMR odrzuca zarzuty pracowników
- Żaden pracownik ARiMR posiadający tytuł naukowy nie otrzymuje wynagrodzenia miesięcznego brutto w wysokości poniżej 2 tys. zł - informuje ARiMR./ fot. Anna Kobus

Na początku października publikowaliśmy artykuł o rosnącym niezadowoleniu pracowników ARiMR. Teraz Agencja przedstawia swój punkt widzenia.

Przypomnijmy, chodzi o ten artykuł: Pracownicy ARiMR mają dość nepotyzmu. Będą protestować, bo prezes chroni PSL? Agencja odnosi się, do zawartych w nim zarzutów pracowników, m.in. tych dotyczących pracy w sobotę czy wynagrodzeń.

Poniżej stanowisko ARiMR.

„Nieścisłą jest informacja, według której pracownicy ARiMR w piątek o godzinie 14 dowiadują się o konieczności pracy w sobotę. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, praca w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy (tj. w sobotę w przypadku pracowników Agencji) jest w ARiMR zalecana wyłącznie w przypadku szczególnych potrzeb pracodawcy. Zgodnie z Kodeksem pracy, praca w godzinach nadliczbowych nie może być planowana, dlatego nie jest możliwym przekazanie pracownikom informacji o konieczności świadczenia pracy z dużym wyprzedzeniem. Ponadto należy podkreślić, iż za pracę w sobotę, zgodnie z art. 151 Kodeksu pracy, pracownicy otrzymują inny pełny dzień wolny od pracy (niezależnie od liczby przepracowanych godzin)”.

Agencja podaje również, że informacja, iż po zmianie Regulaminu wynagradzania pracowników ARiMR, niektórzy pracownicy otrzymają dwa razy wyższe wynagrodzenie za tą samą pracę jest nieprawdziwa.

„Wynagrodzenia pracowników, nawet należących do tej samej kategorii zaszeregowania ARiMR, mogą się różnić między sobą w zależności od posiadanych przez konkretnych pracowników kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zawodowego, a także zaangażowania i wysiłku włożonego w wykonywane obowiązki”.

Agencja podkreśla również, że nieścisłością jest informacja, że „wymyślono widełki dla uprzywilejowanych”, przy jednoczesnym „utrzymaniu stawek”.

„Podwyższone zostały górne stawki wynagrodzeń. Pozostawienie dolnych stawek wynagrodzeń na tym samym poziomie, nie oznacza, że zmianie nie uległy zarobki pracowników na tych stanowiskach. Podkreślić również należy, że podwyższenie dolnych przedziałów wynagrodzeń, skutkowałoby pod stronie Agencji zobowiązaniem do podniesienia wynagrodzeń wszystkich pracowników. Wobec braku środków na ten cel przewidzianych w ustawie budżetowej, taka zmiana doprowadziłaby do naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • najlepsze jest, że mówią, że płaca jest uzależniona od wykonywanych czynności. To jest tak jakby pluli w twarz i mówili, że deszcz pada!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.